5 důvodů, proč si dopřát každý den nakládané okurky

Mnoho lidí si myslí, že pouze konzumace čerstvého ovoce a zeleniny má smysl, jelikož po tepelném zpracování ztrácí mnoho vitamínů a minerálů. Nakládaná zelenina, včetně okurek má však zcela jiné zdravotní benefity, které naopak u čerstvé zeleniny nezískáte. Proč tedy každý den konzumovat nakládané okurky?

Aktivace trávicího systému

Nakládané okurky jsou bohaté na vlákninu, přispívají k revitalizaci trávicího traktu a předchází zdravotním potížím spojeným se špatným trávením. Mimo to podporují rychlejší hubnutí.

Prevence rakoviny

Jakákoliv nakládaná zelenina (či zeleninová směs) včetně okurek je výborným zdrojem pro alkalizaci těla. Zatím co si pochutnáváte na této křupavé dobrotě, ona tlumí v našich střevech růst nebezpečných buněk podporujících rakovinu.

Řídí vznik střevních mikrobů

Během procesu fermentace se vytváří kyselina mléčná, která přináší do lidského organismu prospěšné bakterie. Potraviny, jež prošly fermentací, obsahují mnoho zdravých bakterií – probiotika. Tyto bakterie podle mnoha studií ovlivňují dokonce příznivě i poruchy úzkosti.

STOP špatnému cholesterolu

Kyselé okurky pomáhají zbavit se škodlivého cholesterolu a podporují rychlejší trávení proteinů. Stačí si dát každý den třeba k obědu či večeři i nakládačky a budete FIT.

Okurky proti depresím

Kyselé okurky jsou bohaté na vitamín C, díky kterému budete zdravější. To však zdaleka není vše. Nakládané okurky plné zdraví prospěšných bakterií nejenže upraví zažívání, ale dojde k tomu, že tělo dostane signál, že vše je v naprostém pořádku a deprese odloží svůj útok. Probiotika mimo jiné s vitamínem C posilují imunitu.

Nálev nevylévejte!! I ten má své bonusy

Pozitivní účinky mají nejen samotné okurky, ale i jejich nálev. Je nasycený šťávou ze zeleniny, enzymy, kořením, bylinkami a esenciálními oleji. Lák z okurek obsahuje draslík, který je znám především pro ulehčení opileckých stavů. Nálev z okurek dokonce působí jako energetický nápoj a pomáhá předcházet vzniku svalových křečí.

Obrázek: pixabay.com