Projevy Ischiasu neboli zánětu sedacího nervu pomůže tlumit obyčejný tenisový míček

Ischias je poměrně známé onemocnění, označované jako zánět sedacího nervu. Věděli jste, že na něj skvěle pomáhá tenisový míček? Pokud ne, naučíme vás techniku, která vás daného bolestivého problému může jednoduše zbavit bez nutnosti navštěvovat lékaře. Stačí jenom obyčejný tenisový míček, pár správných pohybů.

Ischias je problém dnešní doby

Ischias není nic výjimečného a v dnešní době postihuje, stále věší procento lidí. Tento zánět sedacího nervu je problémový hlavně pro velkou bolest, která nás výrazně omezuje v pohybu a tak i v běžném životě. Doprovodnými jevy může být mravenčení, necitlivost, problémy s držením těla, ale náhlé stažení konkrétních svalů.

Z dlouhodobého hlediska je dobré ischias řešit s lékařem, jelikož důvodem vzniku mohou být záněty, ale i zúžení míchy, nebo různá degenerativní onemocnění. Z hlediska krátkodobého je dobré místo rozmasírovat s využitím tenisového míčku.

Na to správné místo

Pokud vás ischias trápí, je třeba vzít si tenisový míček a opatrně si na něho lehnout. Umístěte ho tak, abyste ho měli pod zády, právě v místě bolesti. Nohy nechte pokrčeny a můžete pomocí nich lehce zvedat záda, a tím regulovat samotný tlak na míček, aby to nebylo příliš bolestivé, ale aby to bylo zároveň účinné.

Následně se můžete začít lehce pohybovat tak, aby míček jezdil po bolestivém místě, tím ho uvolňoval, masíroval a tak vás zbavoval bolesti. Nadzvedáváním zad je možné velmi snadno regulovat samotnou intenzitu. Když narazíte na velmi bolestivý bod, chvíli na něm míček podržte a potom pokračujte s masáží dále. Tu opakujte klidně několikrát za den.

Myslete také na prevenci

Ischias rozhodně není nic příjemného a je třeba dodat, že vhodná je také dostatečná prevence. Pozor na nadměrné špatné sezení, stejně jako dejte pozor na nedostatek pohybu. Nezapomínejte na posilování zádového svalstva, nezapomínejte také na pravidelné masáže a vhodné je i upravit jídelníček tak, aby v něm byly potraviny s takzvanými protizánětlivými vlastnostmi.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]