Proč máme lupy? Známe možné příčiny!

obrázek: sarcasmlol.com

Lupy jsou nepříjemné a objevují se velmi často. Lupy jsou nepříjemné, mnoho žen i mužů se jich snaží zbavit, používají nejrůznější šampony a přípravky, které mají údajně pomoci. U některých jedinců se mohou objevovat nadměrně, někdy se mohou objevovat také chronicky. Proč se lupy zrovna u vás objevují? Známe pár příčin.

Kvasinková infekce

Někteří experti se domnívají, že lupy jsou způsobeny nadbytkem kvasinkové infekce, která se může objevovat na pokožce hlavy. Přirozený růst kvasinek je často vyvolán nerovnováhou v environmentálních faktorech jako dědičnost, strava, znečištění, klima, hormony nebo nadměrné pocení. Je nutno posílit imunitní systém, aby právě kvasinky neměly šanci.

Nemoc v těle

Seboreická dermatitida a psoriáza pokožky hlavy jsou těžké formy lupů. Tyto stavy ovlivňují nejen pokožku hlavy, ale také pokožku celého těla. Ta se následně zanítí, je červená a může velmi nepříjemně svědit.

Reakce na nový produkt

Lupy se mohou objevovat také jako alergická reakce a to na chemikálie, které se nacházejí ve vlasových gelech, spreji, šamponech, kondicionérech a různých dalších přípravcích, které používáte na vlasy. Můžete si pořídit nový výrobek na vlasy a ten vám úplně nemusí sedět, může se objevit alergická reakce.

Změny vlivem počasí

Existují jasné důkazy, že klima hraje velkou roli v rozvoji lupů. Závažnost lupů někdy kolísá a to podle toho, jaké se blíží roční období nebo podle toho, jak často měníte klima. Například šíření kvasinek se může zhoršit vlivem zimy, především kvůli chladnému počasí a přehřátým místnostem.

Špatná strava

Vliv na lupy má i strava, která je příliš slaná, sladká či pikantní. Také má vliv nadměrná konzumace alkoholu a nasycených mastných tuků. S lupy může být spojena také alergie na mléko, mořské plody, potraviny s vysokým obsahem tuku a podobně. Je nutno myslet na zdravou stravu a začít se stravovat zdravě.