Zbavit se věčně suchých rukou není žádný problém. Jen je nutné nad péčí začít trochu přemýšlet

Fotografie: Depositphotos

Pokožka na rukách přijde denně do kontaktu s vodou, mýdly i různými předměty. Naučte se o ni pečovat správným způsobem a vhodnými produkty.

Několikrát denně si myjete ruce, nanesete antibakteriální gel nebo se dotýkáte předmětů, jež vaše ruce vysušují. Všechny tyto činnosti mohou ovlivňovat stav vašich rukou. Svědění, suchost a podráždění kůže jsou běžné příznaky, jež se mohou postupem času zhoršovat. Naštěstí s nimi můžete úspěšně bojovat, říká lékařka Deborah Weatherspoon.

Krém po každém mytí rukou

Pokožka ztrácí vlhkost během 60 sekund po umytí rukou, a proto je tak důležité ji zvlhčit bezprostředně poté. Lehce mokrá kůže bude pro krém perfektní. Vybírejte hutné krémy na ruce bohaté na živiny. Zde bude dobře fungovat například vazelína, která na pokožce vytvoří ochrannou bariéru, zatímco kyselina hyaluronová a glycerin ji náležitě hydratují.

Pečujte o své ruce i přes noc

Večer je ideální čas na péči o suchou pokožku rukou – produkty budou déle v kontaktu s kůží. Vyberte si výživný nebo hydratační krém či mléko na ruce a opatrně je naneste na pokožku. Krém na ruce můžete nahradit přírodními hydratačními oleji, jako je kokosový olej, jojobový olej nebo gel z aloe vera. Poté si nasaďte bavlněné rukavice. Nyní je o vaše ruce náležitě postaráno.

Nezapomeňte na peeling

Peeling pomáhá zbavit pokožku odumřelých kožních buněk, podporuje obnovu pokožky a díky tomu se krémy lépe vstřebávají do pokožky, čímž jsou účinnější. Ve většině případů postačí peeling 1–2krát týdně. Peeling si můžete vyrobit i doma. Vezměte 2 lžičky kokosového oleje a smíchejte ho se 2 lžičkami cukru. Naneste směs na pokožku, minutu masírujte a poté opláchněte vodou. Můžete také smíchat cukr s jakýmkoli hydratačním olejem podle svého výběru.

Fotografie: Pexels

Myslete na to, jak si myjete ruce

Příliš časté mytí rukou může zničit kožní bariéru a způsobit její vysušení a podráždění. Navíc produkty s nesprávnou úrovní pH a nesprávnou mycí technikou mohou poškodit pokožku, což může způsobit odlupování kůže. Vyvarujte se mytí rukou horkou vodou, která pokožku vysušuje. Navíc horká voda není proti choroboplodným zárodkům o nic účinnější než vlažná nebo studená. Vyberte si hydratační tekutá mýdla a snažte se vyhnout těm, jež způsobují podráždění pokožky.

Zdroj: Healthline