Příznaky, kterými tělo dává najevo, že má v sobě nežádoucí toxiny

Nezdravý životní styl společně s toxiny pocházejícími z naší stravy, ovzduší, kosmetiky či léků představuje pro náš organismus velkou zátěž. Z tohoto důvodu tak mnoho odborníků doporučuje dopřát našemu organismu pravidelně očistu neboli detoxikaci. Jak poznat, že už je na detoxikaci nejvyšší čas? Naše tělo nám to dává najevo mnoha způsoby.

Nevysvětlitelné bolesti hlavy a únava

Někdy je příčina bolesti hlavy zřejmá, ale pokud trpíte bolestmi hlavy, které se zdají být bez zjevného důvodu, může vám pomoci právě detoxikace, neboť očistná kúra zbaví vaše tělo škodlivin, které ho činí náchylnějším k bolestem hlavy. Pokud se po dlouhém a kvalitním spánku cítíte unavení, jedná se opět o jeden z nejčastějších signálů, kterými nás tělo upozorňuje na zanesení škodlivinami.

Fotografie: Pixabay

Problémy s hmotností

Pokud trpíte nadváhou, může vám detoxikační program pomoci očistit tělo, poskytnout mu potřebné živiny a zároveň začít přirozeně hubnout. Očistné kúry jsou totiž velmi důležité pro správné fungování našeho metabolismu.

Deprese, nedostatek energie a nespavost

Dlouhodobé působení toxinů nebo špatná strava může zvýšit riziko vzniku úzkostí a deprese. Správná detoxikace vám pomůže navrátit se do lepšího a stabilnějšího emocionálního stavu. Nadměrné množství toxinů v těle může narušit také náš spánkový cyklus, kdy pak v noci nemůžeme spát a další den se cítíme velmi unavení. Detoxikace napomáhá k obnovení přirozeného biorytmu, takže můžete přirozeně usnout.

Fotografie: Freepik

Problémy se soustředěním i sexuální dysfunkce

Ztráta schopnosti koncentrace je opět častým způsobem, jak vaše tělo žádá o pomoc. Potíže se soustředěním znamenají, že se v mozku nahromadily toxiny, zejména nejrůznější těžké kovy. Podobně je tomu i v případě potíží v sexuálním životě, jako je například snížené libido či poruchy erekce, v našem těle totiž vše souvisí se vším.

Nevysvětlitelná bolest či kožní problémy

Pokud se ráno probudíte a cítíte se bez zjevného důvodu celí ztuhlí a bolaví, může být příčinou nahromadění toxinů ve vašich tkáních. Ty navíc v tkáních mohou způsobit také zánět. Řešením je opět očistná kúra. Také chronické kožní problémy, nejrůznější ekzémy, akné a podobně, mohou být způsob, jak tělo reaguje na hromadění toxinů.

Fotografie: Pixabay

Problémy s trávicí soustavou

Velmi častým problém, jehož příčinou je náš nezdravý životní styl ve spojení s nedostatečnou detoxikací organismu, jsou nejrůznější problémy s trávicím systémem, zejména se zácpou. Pokud je to i váš případ, změna stravovacích návyků spojená s dostačenou konzumací vlákniny a pravidelné detoxikační kúry představují snadnou možnost, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit.

Co je to detoxikace?

Detoxikace organismu neboli očista je metoda, která se v léčitelství používá již několik tisíc let. Cílem je celkové očištění organismu od všech škodlivých látek a toxinů, kterými je zanesené. V našem těle sice neustále probíhá určitá přirozená detoxikace, zejména prostřednictvím střev, jater a ledvin, nicméně tato přirozená očista bohužel často není stoprocentně účinná, neboť nevhodná strava, nedostatek pohybu, stres, kouření, nadměrné pití kávy a alkoholu kladou na náš organismus větší nároky.

Úvodní Fotografie: Freepik


Řekněte ostatním, co si myslíte