Signály, kterými nám tělo sděluje, že něco není v pořádku s krevním oběhem

Fotografie: Freepik

Správný krevní oběh je nezbytný pro správnou funkci všech orgánů v těle. Proto jakmile je jeho zdravý průběh narušen, okamžitě nám to dá naše tělo vědět. V našem článku zjistíte tipy na to, jak si svépomocí otestovat, zda jste v pořádku, nebo vám hrozí nebezpečí. Postupte dnešní test a okamžitě se dozvíte pravdu. Ani nemusíte čekat na výsledky od lékaře.

 Mravenčení a ochablost

Mravenčení v rukou a nohou jasně ukazuje na jednu věc – váš krevní oběh je někde zablokovaný. Když krev do rukou a nohou proudí tak, jak by měla, začne nás mravenčit v prstech na ruce a chodidlech. Často tomu říkáme přesezená noha, přeležená ruka, apod. Pokud ale pocítíte něco takového bezdůvodně, může to ukazovat na poruchu krevního oběhu.

Ochablost v končetinách odborníci označují za jasný důkaz toho, že vám nefunguje krevní oběh. V tomto případě ale nejspíš nejde o náhlé onemocnění. Mnohem častěji je to příznak chronické choroby, která vás sužuje už velmi dlouho, ale zatím jste o tom nevěděli.

Nehty rostou příliš pomalu

Rostou vaše nehty opravdu pomalu? A navíc jejich kvalita není nic moc? Pak to opět může ukazovat na problémy s krevním oběhem. Pokud totiž nehtová lůžka nejsou řádně prokrvená, nebudou pracovat tak, jak by měla a vaše nehty zkrátka neporostou.

Dalším příznakem jsou kruhy pod očima. Většina lidí si spojuje kruhy pod očima s nedostatkem spánku. Avšak odborníci z amerických univerzit se shodují v tom, že mohou ukazovat i na nefungující krevní oběh.

Fotografie: Freepik

Také poruchy imunitního systému mohou ukazovat na tento problém. Krev je tvořena krvinkami. Některé z nich jsou bílé a tyto pomáhají tělu bojovat proti potencionálním hrozbám, jako jsou bakterie, viry, atd.

Pokud vás trápí špatná krevní oběh, mobilita bílých krvinek napříč vaším tělem se zpomalí. Imunitní systém proto bude výrazně oslabený a bude reagovat se zpožděním.

Studené ruce a nohy

Lidé se špatným krevním oběhem mají obvykle neobvyklou teplotu těla. Pohybuje se v extrémech. A to především v oblasti dlaní a nohou. Jsou totiž buď velmi horké, nebo extrémně studené. A je to znát i bez dotyku.

Už jen zabarvení jejich pleti je neobvyklé. Příliš horké ruce jsou červené. Studené jsou naopak šedo-fialové. Pokud za tím tedy není studené počasí venku nebo horká sauna, pak je možná na čase vyhledat lékaře.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]