Přítomnost vrásek na obličeji může značit starosti i vážná onemocnění. Rozpoznejte, jaký problém trápí vás

Fotografie: Freepik

Víte, že vrásky na obličeji nesouvisí pouze se stárnutím? Obličej a kůže na něm jsou odrazem naší duše, ale i vnitřních orgánů. Podle propojení orgánů s dalšími částmi těla lze vyvodit potíže podle různých oblastí na chodidlech, rukách, uších nebo jazyku.

Obdobně je tomu s tváří a umístěním vrásek, podle nichž dokáží odborníci vypracovat psychologický a zdravotní portrét. Co znamenají jednotlivé vrásky?

Mysl a psychika

Komu se objevují vrásky na čele? Těm, kdo moc přemýšlí nebo trpí psychickými obtížemi. Také se objevují na čele při systematických bolestech hlavy či problematickém mozkovém oběhu.

Vrásky moudrosti

Zkušenosti, inteligence, ale také životní těžkosti. Také vrásky moudrosti se objevují na čele. Člověk s těmito vráskami trpí na pokleslá ramena, někdy je totiž břemeno až příliš veliké.

Vrásky z rozrušení

Mělké a rovnoběžné vrásky na čele značí rozrušení nebo vznikají při přílišné reakci na určité životní události. Je nutné brát život klidněji a spontánněji.

Vrásky z umanutosti

Tvrdohlavost, umanutost nebo neochota přistupovat k problémům s nadhledem, to značí vrásky, které se objevují v oblasti tváře a na krku, mohou být dokonce doprovázeny bolestí v krku. V životě je nutné naslouchat radám a názorům ostatních, aby nedocházelo k jejich vzniku.

Vrásky z osamělosti

Tento typ vrásek vzniká při problémech se štítnou žlázou, ale souvisí také s určitým typem osamělosti, třeba při malé morální podpoře blízkých nebo potížích, které jsou na jednoho až příliš veliké.

Vrásky z přílišné pečlivosti

Děláte si vrásky i z maličkostí? Pak není divu, že se vám to vtiskne do obličeje. Kromě vrásek se mohou objevit i fyzické obtíže, necitlivost nebo brnění prstů.

Zpátečnické vrásky

Neochota k modernímu? Strach z neznámého? I to se vtiskne do obličeje pomocí vrásek, kromě toho mohou tyto rýhy značit chronické gastrointestinální onemocnění.

Rýha života

Nejedná se přímo o vrásku, spíše o rýhu, která značí vitalitu nebo schopnost regenerace. Hluboká a dlouhá značí dlouhý život. Odráží také mentální vitalitu, nejen fyzickou.

Vrásky z nejistoty

Strach a nejistota? Lidé pociťující neustálou nejistotu nebo strach mají vrásky v okolí úst. Kromě toho mohou tyto vrásky svědčit o onemocnění žaludku a dvanáctníku. Objevují se také pacientům s poruchami střev.

Vrásky z pesimismu

Neustále špatná nálada, úzkost nebo lhostejnost? Vrásky, které značí pesimismus nositele, mohou souviset také se žaludečními onemocněními nebo potížemi se žlučníkem. Značí také problémy s ledvinami.

Vrásky z frustrace

Tyto vrásky poukazují na negativní emoce a neradostné vnímání života, kromě toho značí problémy s fungováním trávicí soustavy, ledvin, ale také srdce.

Vrásky z pochybností

Neustálé pochybování o své osobě a každodenním rozhodování? Nedostatek sebevědomí? To značí tyto vrásky a také problémy se střevy.

Vrásky z lhostejnosti

I lhostejnost se vryje do tváře, značí ale také problémy s dýcháním, játry nebo chůzí. Může jít nadto o ztrátu orientace nebo časté změny nálad.

Vrásky ze strachu

Strach z nezvládání a ze ztráty zaměstnání či vztahu? I to značí vrásky, které mohou souviset také s hemoroidy nebo jinými střevními potížemi. Strachy mohou navíc způsobovat onemocnění močového měchýře.

Vrásky z kouření i špatné péče

Kromě zmiňovaných nejčastějších oblastí, kde vznikají vrásky, stav pokožky souvisí se životním stylem nebo péčí. Nejčastějšími důvody vzniku nadbytečných vrásek jsou:

  • nezdravý jídelníček s přebytkem tuků,
  • nedostatečný pitný režim,
  • přílišná konzumace alkoholu nebo kofeinu,
  • hektický životní styl,
  • příliš stresu,
  • kouření nebo pobyt v zakouřené místnosti,
  • opalování bez používání opalovacích krémů,
  • málo fyzického pohybu,
  • nedostatek spánku,
  • špatná péče o pleť.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]