Přirozené způsoby, jak snížit vysokou hladinu cholesterolu a snížit tak riziko vzniku nebezpečných onemocnění

Fotografie: Freepik

Vysoký cholesterol je pořádně velký strašák řady lidí. Není divu, pokud se jej nepodaří dostat pod kontrolu, hrozí, že způsobí vážné zdravotní komplikace. A to určitě nikdo z nás nechce. Jak jej ale zkrotit? Díky přírodním způsobům jej můžete snížit již během několika dní.

Cholesterol lze definovat jako látku přítomnou v krvi, která je potřebná pro správné fungování těla. Když ale hladina cholesterolu překročí hranici 200 mg/dl, jedná se o stav, který není vhodné podceňovat.

Ukážeme vám některé domácí triky na kontrolu vysokého cholesterolu, které mohou také rozpustit usazeniny cholesterolu v arteriálních stěnách. Používání těchto metod je bezpečné a nemá žádné vedlejší účinky.

Med

Med dokáže spolehlivě odbourat vysoké hadiny cholesterolu, a navíc skvěle chutná. Je plný mnoha minerálů a antioxidantů, které cholesterolu brání, aby vstupoval do krevního řečiště. Jak postupovat? Smíchejte 1 polévkovou lžíci medu s vodou. Můžete také přidat deset kapek jablečného octa. Konzumujte každé ráno k udržení hladiny cholesterolu.

Kokosový olej

I když se jedná o nasycený tuk, kokosový olej je považován za dobrý prostředek na kontrolu cholesterolu. Kokosový olej je obohacen o kyselinu laurovou, která je prospěšná pro zvýšení HDL neboli dobré hladiny cholesterolu.

Fotografie: Freepik

Kokosový olej stačí pravidelně přidávat do svého jídelníčku a nahradit tak jiné, méně zdravé tuky. Namísto jiného typu oleje se naučte používat ten kokosový. Navíc skvěle prospívá i pleti, a tak má doma všestranné využití.

Pomerančový džus

Pomerančový džus je bohatý na vitamín C a flavonoidy. Vypití dvou sklenic pomerančového džusu denně může snížit hladinu cholesterolu až o celých 11 %. Proto se nebojte zařadit pití pomerančové šťávy do své každodenní ranní rutiny.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jedním z nejlepších domácích léků na léčbu vysokého cholesterolu. Můžete jej přidat do džusů, abyste vylepšili jejich chuť.

Fotografie: Pixabay

Kurkuma

Kurkuma se používá pro své antiseptické vlastnosti. Dříve se využívala také k hojení ran, ale dnes se používá jako velmi chutné koření i účinný lék, nejen na snížení hladiny cholesterolu.

Fotografie: Pixabay

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je přidat do své každodenní stravy kurkumový prášek. Můžete jej smíchat třeba s mlékem a dopřát si kurkumové mléko každý večer před spaním.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]