Chléb a jablečný ocet jako hlavní zbraň pro boj s bolestivými mozoly na nohou

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí mozoly a suchá tvrdá kůže na nohách, zkuste domácí procedury, které váš problém rychle vyřeší. Zůstanou vám jen jemné a hladké nožky.

Správná péče o nohy přesahuje pouhé mytí nebo hezkou manikúru. Důležité je také odstranění suché ztvrdlé kůže a mozolů. Pokud jsou i vaším věčným problémem a nevíte, jak je rychle a snadno vyřešit, následující jednoduché triky dostanou vaše nohy do kondice během chvilky. Více prozradil lékař Gregory Minnis.

Chléb a jablečný ocet

Možná to zní trochu zvláštně, ale tato kombinace kůži na nohách příjemně zjemní. Vezměte kousek chleba a namočte ho do jablečného octa. Omotejte si chléb kolem nohy pomocí zábalu. Navlékněte si bavlněnou ponožku a nechte ocet působit přes celou noc. Tím se vaše pokožka změkčí a bude snazší staré odumřelé buňky druhý den ráno odstranit.

Jablečný ocet a ricinový olej

Nalijte šálek jablečného octa do lavoru naplněného teplou mýdlovou vodou. Nechte nohy ponořené tak dlouho, dokud si nevšimnete, že mozoly změkly, poté je setřete pemzou. Zkuste také citlivé místo potřít ricinovým olejem. Pokud budete proceduru podstupovat každý den 10 dní za sebou, vaše nohy budou krásně hladké.

Vitamín A nebo vitamín E

Vitamínové pilulky nemusí sloužit jen pro vnitřní užití. Gel důkladně vymačkejte z několika tobolek a naneste ho před spaním na mozol. Navlékněte si novou čistou bavlněnou ponožku a stejný postup opakujte, dokud mozol zcela nezmizí a vám nezůstanou pouze jemné a hladké nožky.

Příbor a léky
Fotografie: Pixabay

Jeden plátek citrónu

Před spaním si uřízněte plátek citrónu a vložte ho do ponožky. Citrón přitiskněte na mozol a zajistěte ho například gázou, aby držel na místě. Navlékněte si bavlněnou ponožku a nechte citrón působit přes celou noc. Opakujte proces každou noc, dokud mozol nezmizí.

Zdroj: Healthline