Přírodní metody, které vás zbaví nevzhledných chloupků na obličeji. Vsaďte na citron nebo česnek

Fotografie: Freepik

Zbavit se chloupků na obličeji nemusí být bolestivé. Přírodní metody jsou šetrné, bezbolestné a také velice účinné.

Vosk, pinzeta, peeling, žiletka, některé metody depilace na citlivá místa, jako je například náš obličej, nepatří. Pokud vás trápí chloupky na tváři a chcete se jich zbavit, jsou i jiné možnosti, mnohem šetrnější k pleti a hlavně bezbolestné. Některé ženy raději zajdou ke kosmetičce, jiné zvolí domácí kůru. Patříte-li do druhé skupiny žen, zde je několik tipů, jak bezpečně odstranit nežádoucí chloupky na obličeji.

Proč některým ženám rostou chloupky na tváři

Stejně jako v podpaží nebo na intimních partiích se může vlasový folikul množit i nad horním rtem nebo bradě či lícních kostech i u žen. Je logické, že se jich budete chtít zbavit, to ovšem může růst chloupků zrychlit. Tento výrazný růst ochlupení na obličeji se nazývá hirsutismus a vyžaduje schůzku s dermatologem.

Použijte šafrán s cizrnou

Kombinace, která by vás možná k jídlu nenapadla, ale jako metoda pro odstranění chloupků z tváře je skvělá. Obě složky mají totiž vynikající exfoliační moc, umožňují roztrhnout vlasový folikul hned u kořínku.

Budete potřebovat lžíci kurkumy, kterou smícháte s polovinou šálku mléka a dvěma lžícemi cizrnové mouky. Vytvořte hustou pastu a aplikujte na postižené místo. Nechte působit asi 20 minut. Poté otřete vlhkým ručníkem a opláchněte vlažnou vodou. Pro lepší výsledky opakujte alespoň jednou týdně po dobu jednoho měsíce.

Zase ta jedlá soda

Jedlá soda, jak je známo, je skvělou přírodní surovinou nejen do kuchyně, ale i pro úklid domácnosti a také péči o krásu. V tomto případě vás zbaví nežádoucích chloupků na obličeji a zpomalí jejich růst.

Fotografie: Pixabay

Smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody s 200 ml vroucí vody. Počkejte, až směs vychladne a naneste na obličej pomocí vatového tampónku. Nechte zaschnout a poté opláchněte. Jelikož jedlá soda vysušuje, nezapomeňte použít hydratační krém.

Nad horní ret použijte česnek

Kosmetická kůra, která sice příliš nevoní, ale to neznamená, že nefunguje. Naopak. Česnek je skvělým prostředkem, jak se rozloučit s nevzhlednými chloupky na obličeji. Extrahujte česnekovou šťávu a aplikujte nad horní ret ráno i večer na 30 minut. Opláchněte a ošetřete hydratačním krémem.

Citron pro boj s chloupky na tváři

Chcete-li trvale odstranit chloupky na obličeji, využijte sílu citronu. Smíchejte šťávu z jednoho citronu s 20 gramy jedlé sody a vytvořte hustou pastu. Aplikujte na místo, kde vás chloupky trápí nejvíce, a nechte 10 minut. Používejte hlavně večer před spaním.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]