Snadná léčba křečových žil podomácku: Spolehlivě pomohou i kompresní ponožky a fyzická aktivita

Fotografie: Freepik

Pokud vás trápí křečové žíly, nemusíte nutně spěchat k lékaři a užívat drahé komerční krémy. Skvěle vám pomohou správné změny životního stylu.

Křečové žíly jsou nepříjemným příznakem, který v současné době trápí řadu lidí. Ať už za jejich příčinou stojí cokoli, rozhodně byste je neměli nikdy ignorovat, protože jejich zanedbání může přispět k riziku krevní sraženiny ve vašem těle. Mimo jiné je pak také dle Stacy Sampson často doprovází bolesti, otoky, tíha a pocit svědění, což může vážně ovlivnit váš každodenní život. Pomoci vám s nimi přitom mohou změny životního stylu.

Léčba a prevence křečových žil

Pokud se vám objevily křečové žíly, nejlepším způsobem jejich léčby a prevence budou vždy změny životního stylu. Zaměřit byste se měli zejména na pravidelný, avšak ne příliš intenzivní pohyb, jaký doporučuje Daniel Bubnis – tedy například procházky v přírodě a cvičení pro zlepšení krevního oběhu, jako je plavání, jízda na kole nebo pozvolný běh. Stejně tak je nezbytné vyhýbat se dlouhodobému stání (v případě, že provádíte sedavou práci, se pokuste častěji protahovat).

Neméně důležité je poté udržování zdravé váhy. To je obecně zásadní faktor pro posílení celého těla a udržení silného imunitního systému, přičemž pomoci vám s ním mohou např. domácí cviky na ploché břicho, o kterých jsme již dříve informovali na Zdravém Stravování. Stačí je začít provádět pravidelně a přebytečné kilogramy půjdou brzy dolů. Mimo jiné pak nadváha, či dokonce obezita může přispívat k vyššímu riziku vzniku srdečního infarktu.

Fotografie: Freepik

Vbočenému palci se dá snadno vyhnout. K účinné prevenci přispěje i vhodná obuv a vložky do bot

Pomoci vám dokáží také kompresní ponožky

Jak také uvádí server Healthline, příznaky křečových žil vám pomohou zmírnit i kompresní punčochy a ponožky. Ty pořídíte téměř v každém specializovaném obchodě, přičemž dobré jsou zejména díky tomu, že pomáhají vytvářet takový tlak na nohy, aby mohla krev snadněji proudit do vašeho srdce. Stejně tak pomáhají snižovat otoky a posilují svaly na nohou. Pokud by žádný z těchto způsobů nepomohl, budete se muset obrátit na chirurgii.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]