Přírodní lék ze skořápek od vajec dodá tělu potřebné minerály

Věděli jste, že existuje lék ze skořápek od vajec? Jistě ne, protože většina lidí skořápky od vajíček vyhazuje. Někteří je možná použijí na své zahrádce, ale že by je někdo použil pro zlepšení zdraví svého těla, to se přece jenom nestává. A je to chybou. My vám ukážeme, jak je použít a obnovíme slávu tohoto velmi známého přírodního léku.

Skořápky obsahují mnoho důležitých látek

Až zjistíte, co všechno skořápky od vajec obsahují, tak zjistíte, že jsou skvělým lékem na řadu problémů. Obsahují totiž obrovské množství vápníku, stejně jako asi 27 důležitých živin, ze kterých jasně dominuje bór, mangan, železo, měď, síra a také hořčík. Když toto víte, už je nikdy nebudete vnímat jako obyčejný odpad, ale vyrobíte si lék ze skořápek.

Příprava léku je jednoduchá

Potřebovat budete jenom skořápky od syrových vajec. Ty je třeba nejprve důkladně omýt jak z vnější, tak i z vnitřní strany. Potom je nechte důkladně oschnout. Následně je třeba skořápky rozdrtit na prach. K tomu můžete použít třeba hmoždíř, stejně tak se dá použít třeba mixér, nebo lze využít mlýnek na kávu či jinou potravinu.

Jakmile je ze skořápek prach, můžete ho smíchat s medem. A to o stejné hmotnosti, jako je hmotnost skořápek. Vše důkladně promíchejte a směs uložte do skleněné nádoby na dobu jednoho týdne. Potom je lék z vaječných skořápek připraven.

Užívejte pravidelně

Kdy a jak byste měli tento lék ze skořápek užívat? Je to celkem jednoduché. Důležité je užívat ho na lačno, každý den ráno, zhruba 20 minut před snídaní. Takto tělu zajistíte dostatečný příjem potřebných živin. Když máte deficit a potřebujete je akutně doplnit, dejte si 3 lžíce této směsi denně. Jednu ráno, druhou v poledne a třetí večer. Také zhruba 20 minut před jídlem.

Co se s vámi stane?

Co všechno tento lék ze skořápek dokáže vyřešit? V první řadě dodá potřebné minerály. Také dokáže prospívat lidem s onemocněním štítné žlázy, prospívá lidem s poruchami růstu, ale je doporučen i těm, kteří trpí osteoporózou. Doporučuje se užívat také lidem s křehkými kostmi, nebo matkám během kojení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]