Zdravotní přínosy ricinového oleje nejen na bolest kloubů odhaleny

Fotografie: Daderot / Public domain

Ricinový olej je skvělé přírodní léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ho zařadit do svého jídelníčku a budete se cítit mnohem lépe.

Ricinový olej je velmi užitečný při léčbě mnoha různých zdravotních potíží, včetně artritidy, bolesti zad nebo například zažívacích potíží. Není také žádným tajemstvím, že se v mnoha zemích často používá jako zásadní léčivo tradiční medicíny a je pro své blahodárné účinky uznáván mnoha lékaři. Jeho použití je přitom velmi jednoduché a zakoupíte ho za pár korun ve specializovaném obchodě, říká doktorka Adrienne Seitz.

Ricinový olej a lidské zdraví

Ricinový olej nabízí jako jeden z mála olejů bohaté množství mastných kyselin, a to zejména co se týče kyseliny ricinolové, která zajišťuje jeho zdraví prospěšné účinky. Právě díky této složce disponuje silnými projímavými, antivirovými, analgetickými a antibakteriálními vlastnostmi, což z něj dělá skvělého pomocníka v boji proti bolestem zad, artritidě a také zánětu ischiasu. Stejně tak však vyléčí chronickou zácpu, hydratuje pokožku, stimuluje růst vlasů a léčí mnoho dalších nemocí a poruch.

Pravidelná aplikace ricinového oleje výrazně posiluje imunitní systém a léčí gastrointestinální poruchy – dále ho pak můžete použít také na bradavice, jizvy po akné, různé rány, bodnutí hmyzem a mazové cysty. Jeho použití je přitom velmi jednoduché – nejprve ho smíchejte s nosným olejem, například olivovým nebo kokosovým, a jakmile získáte homogenní směs, naneste ho přímo na postižené místo. Poté ho nechte několik minut působit a nakonec místo opláchněte studenou vodou.

Kokosový olej je kolébkou zdravotních benefitů. Jde o rychlý zdroj energie i podporu spalování

akné
Fotografie: Pixabay

Při bolestech zad

Pokud si chcete ulevit od bolestí zad nebo artritidy, můžete olej vmasírovat přímo do postiženého místa několikrát denně a nechat ho působit, jak nejdéle to bude možné. Tuto proceduru opakujte do doby, než pocítíte výrazné zlepšení – k tomu by mělo dojít již během několika dní. Berte však také na vědomí, že se jedná o velmi silný přípravek, jehož používání vyžaduje opatrnost a může v některých případech způsobovat nebezpečné kontraindikace (zejména pokud jste těhotná žena nebo užíváte silné léky).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]