Japonská vodní terapie: Starodávná metoda, která spočívá v prostém pití vody na lačný žaludek

Fotografie: Depositphotos

Japonská vodní terapie spočívá zpravidla ve zvýšení příjmu zkonzumované vody. Zde najdete ty nejlepší benefity, které vám tato metoda může přinést.

Japonská vodní terapie spočívá v tom, že každé ráno po probuzení vypijete několik sklenic vody o pokojové teplotě. Zastánci této tradiční praxi tvrdí, že jde účinné řešení mnoha problémů, a to od zácpy a vysokého krevního tlaku až po cukrovku 2. typu nebo dokonce rakovinu. Níže se proto můžete seznámit s tím, jak japonskou vodní terapii provést a jaké by pro vás mohla mít přínosy.

Japonská vodní terapie

Japonská vodní terapie je praxe, na kterou nedá tradiční japonská medicína a její zastánci dopustit. Jedná se o léčbu různorodých problémů, která spočívá v konzumaci vody o pokojové teplotě nebo teplé vody na lačno ihned po probuzení. Tímto způsobem je totiž podle mnoha Japonců možné pročistit trávicí systém a podpořit zdraví střev, což úzce souvisí s prevencí řady mnoha nebezpečných onemocnění a poruch.

Nezapomínejte však, že zásadním pravidlem této praxe je pití zejména teplé vody. To především proto, že její zastánci považují studenou vodu za škodlivou, neboť její konzumace může vést ke ztuhnutí tuků a olejů nacházejících se v trávicím traktu, což může způsobit narušení procesu trávení a způsobit tak různé problémy.

Jak vodní terapii provést

Terapie zahrnuje následující kroky, které byste měli denně opakovat:

  • Po probuzení a ještě před čištěním zubů vypijte na lačno čtyři až pět sklenic vody o pokojové teplotě, a poté počkejte 45 minut, než se najíte.
  • Dále byste si měli také na každé jídlo vyhradit pouze 15 minut, sníst pouze to, co během tohoto času zvládnete, a poté počkat alespoň 2 hodiny, než začnete jíst nebo pít něco jiného.
Fotografie: Pexels

Je také důležité vzít na vědomí, že japonská vodní terapie se podle tradiční medicíny musí provádět pro různá onemocnění různě dlouhou dobu. Například při zácpě ji postačí dodržovat 10 dní v kuse, při vysokém krevním tlaku a cukrovce 2. typu 30 dní.

Potenciální přínosy

Ačkoliv neexistuje mnoho studií, které by potvrdily vliv japonské vodní terapie na lidské zdraví, je obecně známo, že pití většího množství vody může skutečně přinést řadu zdravotních výhod. Například jde o skvělou metodu, jak si udržet dostatečnou hydrataci, což je účinný způsob, který vám pomůže optimalizovat vaše mozkové funkce, dodat svému tělu energii a regulovat svou tělesnou teplotu a krevní tlak. Kromě toho vám může pití většího množství vody pomoci předcházet také zácpě, bolestem hlavy a ledvinovým kamenům.

Praktikování japonské vodní terapie vám může také pomoci zhubnout prostřednictvím omezení příjmu kalorií. Pokud totiž nahradíte nápoje slazené cukrem, jako jsou chemické šťávy nebo limonády, vodou, automaticky tak snížíte svůj kalorický příjem (a to až o několik set kalorií denně). Navíc se také budete cítit plnější, což vás nebude nutit konzumovat více jídla, než skutečně potřebujete.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]