Nejlepší přítel na nejtěžší cestě: Chlapec s nádorem přišel na jiné myšlenky díky darovanému štěněti

Fotografie: Photwik / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

11letý chlapec, který se v současné době potýká s nádorem na mozku, dostal od nadační společnosti roztomilé štěně. Jeho neuvěřitelná reakce dojala celý internet.

Boj s nádorovým onemocněním může být pro člověka velmi náročný, a to jak z psychického, tak i fyzického hlediska. To platí obzvláště v případě dětí, které se ještě zcela nevyvinuly a snaží se naplno užívat života. Příkladem je tento malý chlapec jménem Elijah, jenž se v současné době potýká s nádorem na mozku, ale přesto se statečně snaží s nemocí bojovat. Jeho snem však bylo již od raného dětství vlastnit štěně, a to nejlépe rasy Welsh Corgi. Toto přání se mu splnilo díky nadační společnosti, přičemž svou reakcí dojal celý internet.

Překvapení pro chlapce v nesnázích

Pořídit si v dětství štěně může být pro někoho jako splněný sen. Tito čtyřnozí mazlíci jsou totiž nejloajálnějšími přáteli, které může člověk ve svém životě mít – mají totiž vždy dobré záměry a myslí především na svého majitele, nikoliv pouze na sebe. Stejně tak však mohou být skvělými společníky, s nimiž se nikdy nebudete cítit o samotě, a v případě potřeby vás ochrání. Mít vlastního psa je však pro některé lidi dobré i z psychického hlediska, a to zejména pokud bojují s nebezpečnými problémy, jako je nádor na mozku.

A právě pro jedenáctiletého Elijaha, jenž statečně bojuje s nádorem na mozku, se tento malý sen stal skutečností díky nadaci Make-A-Wish. Chlapec vždy toužil po tom, že bude mít svého vlastního psa rasy Welsh Corgi, kterého chtěl pojmenovat Trucker. Kvůli nemoci a velkým výdajům mu však toto přání rodiče nemohli splnit. Nadace se proto rozhodla, že si pro Elijaha připraví malé překvapení, přičemž celou jeho reakci natočili a následně umístili na sociální síť Twitter. Netrvalo to dlouho a záběry si získaly obrovský ohlas.

Dojemné záběry z prvního setkání

Video, ve kterém se mladý Elijah konečně setkal se svým novým mazlíčkem, sdílela nadační společnost 20. února při příležitosti Národního dne lásky k domácímu zvířeti a brzy se začalo šířit po internetu s nesmírnou odezvou. Je na něm totiž vidět, jak mladý chlapec reagoval, když se o tomto krásném překvapení dozvěděl – sám nemohl chvíli věřit svým očím, že se to opravdu děje, přičemž netrvalo dlouho, aby ukázal, jak moc velkou radost má. Na záběry se můžete podívat níže.

„Ta láska, to štěstí, které je ve videu na Elijahovi vidět, skutečně vypovídá o tom, že to nejsou pouze léky, co má sílu léčit. Je to právě to zvláštní pouto mezi mladým chlapcem a jeho novým nejlepším přítelem. Je úžasné, co zvířata dokážou udělat pro lidského ducha, možná až neuvěřitelné. Někdy je sice bereme jako samozřejmost, ale jsou to úžasní společníci a nežádají nic jiného než lásku. A potom ta láska, kterou nám oplácí, je desetinásobná. Určitě to dokážeš chlapče, držíme ti palce,“ objevilo se v komentářích.

Zdroj: Indianexpress

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]