Domácí mazlíčci pozitivně ovlivňují duševní zdraví lidí

Společnost, kterou domácí zvíře nabízí, je skvělý způsob, jak snížit úzkost a stres. Domácí mazlíček může být velkým zdrojem útěchy, přátelství a motivace pro jejich majitele. V mnoha ohledech nám domácí mazlíčci mohou pomoci žít duševně zdravější životy. Nejen ze zdravé stravy je člověk živ a zdráv. Zdravý životní styl zahrnuje i duševní pohodu, kterou právě zvířátka pomáhají zlepšovat. 

Domácí mazlíčci a deprese

Domácí mazlíčci jsou pro mnohé lidi velkým přínosem, zvlášť psi, se kterými je nutné chodit na pravidelné procházky. A pohyb, jak je známo, včetně přírody (jde-li majitel se zvířetem do parku či lesíka), je nejlepší prevencí i lékem na deprese. Mimo to, domácí mazlíčci mají uklidňující účinky na své majitele. Taková kočka, která přede v klíně dokáže přímo zázraky. Mazlíčci tak pomáhají snížit stres a uvolnit se. Navíc pomáhají cítit se lidem potřební.

Domácí mazlíčci a socializace

Procházka se psem vede často ke konverzaci s jinými majiteli psů, což pomáhá majitelům pejsků zůstat společensky propojení, zvlášť pokud jde o člověka, který žije sám – jen se svým mazlíčkem. Lidé, kteří mají více sociálních vztahů a přátelství, bývají duševně zdravější. Navíc, pokud člověk zůstane na stáří úplně sám, stává se pes ceněným společníkem, se kterým může takový člověk sdílet rutinu dne.

Domácí zvířata a děti

Děti mohou těžit z chovu domácího mazlíčka. Převzetí úkolů a zodpovědnost, péče o domácí zvířata, jako je třeba krmení, procházka a koupání, česání kožíšku, pomáhá dítěti naučit se plánovat a být zodpovědný. S domácím mazlíčkem je také potřeba si hrát a je to skvělý způsob, jak uvolnit přebytečnou energii.

Vaše dítě může energii vybít také při procházce se psem nebo běháním za kotětem, což jim pomáhá uvolnit se a být klidnější. Čerstvý vzduch a pohyb je nejlepší lék. Péče o zvířátko může pomoci také zvýšit sebevědomí dítěte. Domácí mazlíček je skvělý posluchač a nabízí bezpodmínečnou lásku a nekritizuje. Zvířátko je pro dítě velkým přínosem. Zvířata se velmi často používají také při terapii dětí s autismem či ADHD. Zde se nejčastěji využívají koně a psi.