Manžel upozornil ženu, že ji pes až neobvykle často očichává. Důvod byl hned jasný

Fotografie: Depositphotos

Pes své paničce neustále očichával zadek, až to vypadalo, že je s ním něco v nepořádku. Nakonec však ženě pomohl rozpoznat rakovinné onemocnění.

Psi jsou velmi ochotní společníci, kteří chtějí od svých páníčků pouze lásku a občasnou pozornost. Mnohdy však tito čtyřnozí mazlíci dokáží rozpoznat něco, co jejich majitelé ne – a to přítomnost nebezpečných onemocnění, jako je například rakovina. To byl také případ této ženy, které pes z nejasných důvodů neustále očichával zadek. Nakonec jí tím pravděpodobně zachránil život.

Divné chování psa donutilo jeho majitelku navštívit lékaře

51letá Lindsey Thwaites si začala myslet, že je s jejím psem něco v nepořádku, když za ní začal neustále běhat a očichával jí zadek. Žena v tu dobu však trpěla bolavými hemeroidy a její potíže se neustále zhoršovaly. Dokonce se postupem dalších dnů začala potýkat s neustálou bolestí konečníku a často z něj také krvácela. Její čtyřnohý mazel Brian však začal být o to více nervóznější a vypadalo to, jako by na svou paničku začal svým očicháváním naléhat.

Často dokonce začal i štěkat poté, co se k ní přiblížil. „V tu chvíli jsem si řekla, že je pravděpodobně něco v nepořádku. Manžel mi již dřív říkal, že psi cítí rakovinu. Já jsem byla velmi zděšená a nevěděla, co dělat, tak jsem se odhodlala jít k lékaři,“ sdělila žena pro web Newly s tím, že po návštěvě odborníka jí byla diagnostikována rakovina konečníku ve třetím stadiu.

Mladík si myslel, že ho trápí pouhá infekce ucha. Na kontrole u doktora zjistil mnohem vážnější pravdu

Nebezpečné onemocnění odhalené psem

Právě díky svému psovi se Lindsey odhodlala něco udělat a zajít si k lékaři. Sama poté sdělila, že chlupáče měla poslechnout dříve, neboť pak by léčba byla podstatně snazší. Dnes tak musí čelit náročným kolům chemoterapie a ozařování, přičemž je nucena používat stomický sáček, neboť je nádor tak velký, že jí brání chodit na toaletu. Její pes jí však dle webu DailyMail neustále pomáhá a dodává jí lásku a péči. Úžasné schopnosti psů, jako je právě Brian, dokonce prokázaly i vědecké studie.

rakovina nádor
Fotografie: Freepik

Podle nich totiž dokáží odhalit rakovinu u svých majitelů tím, že svým čichem zachytí „těkavé organické sloučeniny“ uvolňované z raných stadií mnoha druhů tohoto onemocnění – to mnohdy ještě lépe, než lékaři a moderní mechanická zařízení. Jakmile se tak stane, mají také tendenci své majitele varovat častějším očicháváním a olizováním jejich rukou a nohou. Na webu Zdravé Stravování jsme také nedávno psali o tom, že o nádoru může vypovídat i barva moči.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]