Takový vliv má na lidské tělo citron umístěný u postele. Většina lidí neví o tomto babském triku

Fotografie: Dejan Krsmanovic / Creative Commons / Attribution 2.0

Citrony jsou již po staletí považovány za surovinu podporující lidské zdraví. Pomáhají nejen vašemu tělu, ale i duši. Zkuste citrony umístit vedle své postele.

Citrony jsou surovinou s obrovským množstvím živin. Jsou velice dobrým zdrojem vlákniny, vitamínu C a různých prospěšných rostlinných sloučenin, uvádí nutriční specialistka Adda Bjarnadottir. Přestože samotný jej dokáže sníst jen málokdo kvůli jeho výrazné kyselosti, je oblíbenou potravinou pro dochucení nespočtu pokrmů. Kromě toho je neodmyslitelnou součástí letních drinků.

Proč je dobré konzumovat citrony

Citrony je samozřejmě možné konzumovat v jakékoli formě. Zřejmě tou nejoblíbenější je šťáva. Ať už si ji přidáte do pití nebo do salátové zálivky, rozhodně vám vaše tělo poděkuje. Citrony totiž podporují zdraví vašeho srdce díky obsahu vitamínu C a vlákniny.

Studie o vlivu vlákniny obsažené v citrusovém ovoci na lidské tělo zveřejněná na ScienceDirect potvrdila, že konzumace 24 gramů extraktu z citrusové vlákniny denně po dobu alespoň 1 měsíce celkově snižuje hladinu cholesterolu a tím i riziko rozvoje srdečních chorob.

Běžná zelenina s neobyčejnými zdravotními benefity: Okurky podporují i hubnutí a zdraví kůže

Citrony jsou také nápomocné při redukci tělesné hmotnosti. Pokud se snažíte shodit pár přebytečných kil navíc, citron je rozhodně vaším nejlepším přítelem. Rostlinné sloučeniny v citronech pomáhají s hubnutím. Jistě, nemůžete čekat zázraky, pouhým pojídáním citronů nezhubnete, ale rozhodně se jedná o účinnou podporu, jak uvádí server Healthline.

citrony na větvi
Fotografie: Freepik

Stejně tak citrony zabraňují tvorbě ledvinových kamenů, které jsou následkem krystalizace odpadních produktů. Kyselina citronová zvyšuje objem moči a její pH, čímž vytváří nepříznivé prostředí pro ledvinové kameny.

Pití vody s citronem

Pravidelné pití vody s citronem má řadu benefitů, jak jsme na ZdravémStavování již zmiňovali. Mimo jiné přidá do vašeho jídelníčku potřebné množství antioxidantů a pomůže vám omezit, možná zcela vynechat, slazené sycené nápoje. Jedna sklenice citronové vody podporuje hydrataci organismu, hubnutí a také trávení, jak uvádí doktorka Jerlyn Jones. Vymačkejte polovinu citronu do 250 ml teplé nebo studené vody. Pro lepší chuť můžete přidat lístky čerstvé máty.

Proč ukládat citrony vedle postele

Citrony jsou dobré nejen pro fyzické zdraví, ale i to psychické. Podle tradice Feng Shui citrony působí proti negativní energii, stresu i poruchám spánku. Přesně z toho důvodu je dobré čerstvý citron rozříznout na 4–5 plátků, posypat hrubozrnnou solí a uložte vedle své postele nebo ke vchodu do vašeho domu. Dopřejete tak své domácnosti energetickou očistu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]