Zatočte s nepříjemnou zácpou i bez pomoci prášků. Alternativní řešení může vyzkoušet úplně každý

Fotografie: Depositphotos

Problémy se střevy jsou opravdu nepříjemné. Mají negativní dopad na celkový stav člověka a snižují kvalitu života.

Mnoho osob má problémy s trávením a trápí je zácpa. Oni volí nejjednodušší řešení. Začnou jíst léky, které by jim měli pomoci. Existují však jednoduché prostředky, které dokážou zastat funkci léků. Není třeba při každém problému hned sahat po lécích, které mají často vedlejší účinky. Zkuste to tentokrát jinak. Zácpy se můžete zbavit jednoduchými recepty, říká lékařka Alana Biggers.

Jak se zbavit zácpy

Zácpa je pro mnohé zřejmě velice nepříjemné téma, o kterém nechtějí hovořit. Problém je však třeba řešit. Pokud mu nebudete věnovat pozornost, nezmizí. Naopak. Problém se bude jen zhoršovat. Existuje hned několik možností, jak se zbavit zácpy. Jednou z možností je příprava směsi z nasekaných sušených švestek a dýňových semínek. Tuto směs jezte alespoň třikrát denně. Tyto ingredience by vám měli ulevit.

Fotografie: Pixabay

Dalším skvělá věc, která vám může pomoci od zácpy a zlepšit celkově vaše trávení je masáž žaludku. Tu můžete bez obtíží provézt sami. Stačí žaludek masírovat pěstí v různých směrech. Masáž by měla trvat asi minutu nebo minutu a půl.

Po nějaké době by se vám mělo ulevit. Masáž žaludku samozřejmě můžete opakovat. Vlastně funguje obdobně jako u malých miminek, kterým se takto ulevuje od bolesti.

Fotografie: Freepik

Pohyb určitě pomůže

Obdobně zafunguje také fyzické cvičení. Však také nejmenším kojencům se od bolestí ulevuje tím, že se hýbe jejich nožičkami k bříšku a zpět. Podobně si jako dospělí můžeme pomoci sami. Stačí alespoň dvě až tři minuty opakovat cvik nůžky. Ten se provádí v leže na zádech s nohami nataženými nahoru. Pak se pohybuje nohami dopředu a dozadu jako byste stříhali.

Fotografie: Freepik

Podobně funguje také cvik známý jako jízda na kole. Ve vzduchu při něm napodobujete šlapání do pedálů. Pomáhá také hluboká nádech a prudký výdech. Výdech by měl být doprovázený směrem dovnitř k páteři. Opakovat je ho třeba alespoň desetkrát. Cvičit je vhodné ráno, abyste si mohli rovnou odskočit na toaletu. Kromě tohoto je také nutné ovládat stres a prožívat pozitivní emoce. Velmi důležitý je také kvalitní a dostatečný spánek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]