Jarní detoxikace za tři dny. Stačí správné a chutné nápoje

Na jaře se po dlouhé zimě probouzí příroda opět k životu po svém zimním spánku. Nechte se tedy přírodou inspirovat a probuďte, očistěte také své tělo. Jaká detoxikace pomůže? Odstraňte ze svého organismu veškeré toxiny pocházející ze stravy, léků, kosmetiky i atmosféry. Jarní měsíce jsou ideální dobou pro celkový detox našeho organismu. Není na tom nic složitého a vaše tělo vám bude více než vděčné.

Co je to detoxikace?

Detoxikace neboli očista organismu je metoda, která se používá již několik tisíc let, jejím cílem je celkové očištění našeho těla od všech škodlivých látek a toxinů, kterými je zanesené. Je pravda, že přirozená detoxikace organismu probíhá v našem těle neustále, především prostřednictvím střev, jater a ledvin, nicméně tato přirozená očista bohužel často není stoprocentně účinná. Příčin, proč přirozená detoxikace našemu tělu nestačí, je celá řada, především nevhodná strava, nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu, nezdravý životní styl obecně. Nedostatečnou detoxikaci nám náš organismus může dávat najevo několika způsoby. Mezi nejčastější příznaky patří nejrůznější zažívací potíže, únava, nespavost, nedostatek energie, deprese i akné.

Třídenní detoxikační kúra

Našemu organismu ale můžeme od zanesení škodlivými látkami účinně a jednoduše pomoci záměrnou detoxikací. Našemu tělu se výrazně uleví a my se budeme cítit jako znovuzrození a nabití novou energií a vitalitou. Vyzkoušejte naši třídenní očistnou kúru, zbavíte své tělo nejen veškerých toxinů, ale také nadměrně zadržené vody. Během kúry není vhodná nadměrná fyzická aktivita. Detoxikační kůra spočívá v pití ovocných a zeleninových šťáv. Ráno po probuzení vypijte 300 mililitrů vody se šťávou ze dvou citrónů. K snídani vypijte 300 mililitrů ředěné grapefruitové šťávy. K obědu vypijte 300 mililitrů mrkvové šťávy, k večeři 400 mililitrů hruškové či meruňkového šťávy a než půjdete spát 400 mililitrů třešňové šťávy. Kromě toho se doporučuje každý den svému tělu dopřát horkou koupel, která podpoří cirkulaci krve v těle a vede k rychlejšímu odstranění toxinů pocením.

Fotografie: PixabayŘekněte ostatním, co si myslíte