Příčiny vzniku akné lze hledat i v jídelníčku. Jeho změna pomáhá

Fotografie: Depositphotos

Pokud často jíte tyto potraviny, raději co nejrychleji přestaňte. Zvyšují riziko vzniku akné a mohou napáchat mnoho škody na vaší pokožce.

Některé potraviny přispívají ke vzniku akné a mají negativní vliv na pokožku. Jejich častá konzumace proto může vést k řadě nepříjemných příznaků a ovlivnit váš život i vzhled. Pokud je tedy často jíte i vy, bude podle lékařky Amy Richter nejlepší, když je vyřadíte nebo omezíte na minimum. To vám pomůže získat krásnou pleť a ochránit se před rozvojem těchto nevzhledných známek do budoucna.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky toho mohou napáchat na vaší pokožce nejvíce. Ať už jde o samotné mléko nebo sýry, po konzumaci těchto potravin je pravděpodobnost výskytu akné až čtyřikrát vyšší než normálně. Na vině je nejspíše obsažená laktóza, na kterou mnozí lidé nereagují nejlépe. Pokud vás tedy trápí problémy s pletí, raději se jim vyhýbejte a poraďte se s lékařem, zda netrpíte intolerancí.

Rychlé občerstvení a zpracované potraviny

Akné je podle dermatoložky Debry Jaliman spojeno zejména s nadměrnou konzumací rychlého občerstvení, které obecně není vhodné pro lidské zdraví. Jedná se zejména o zpracované potraviny, jako jsou hranolky, limonády, nugetky, párky a další, které obsahují řadu škodlivin a ohrožují mnoho tělesných procesů. Abyste se před příznakem ochránili, zaměřte se na přirozenou a kvalitní stravu.

Syrovátkový proteinový prášek

Syrovátkový protein je oblíbený doplněk stravy, na který nedají dopustit zejména ti, kteří často cvičí v posilovně. Bohužel však i jeho nadměrná konzumace může vést k rozvoji akné či jeho zhoršení. Důvodem je především skutečnost, že obsahuje aminokyseliny leucin a glutamin, které způsobují rychlejší růst a dělení kožních buněk. Problém se týká především mužského pohlaví, ale objevit se může u každého, kdo si na proteinových nápojích potrpí.

koktejl protein
Fotografie: Unsplash

Většina žen se zbavuje chloupků na obličeji způsoby, které problém ještě zhoršují

Sladká čokoláda

Čokoláda je častým spouštěčem akné, ovšem do dnešních dnů nikdo neví proč. Občas se tato skutečnost vysvětluje tím, že její nadměrná konzumace vede k zvýšení počtu lézí pod pokožkou a následné tvorbě tohoto kožního problému. Bohužel však stále nelze říci, co skutečně stojí za tímto problémem, a je zapotřebí provést další studie. Na ZdravémStravování jsme také psali o zdravotních přínosech hořké čokolády.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]