Přibírání tuku na těchto částech těla vám odhaluje, se kterým jídlem to přeháníte

Fotografie: Depositphotos

Přibírání tuku na různých místech těla je ovlivněno určitými potravinami, které jíte. Než začnete hubnout, připravte si správný jídelníček.

Přibírání na váze je nebezpečný problém, který může mít vážný vliv na vaše zdraví. Nejenže nadbytek tuku v organismu znemožňuje pohyb těla, ale podle lékařky Megan Soliman také zvyšuje riziko vážných onemocnění, jako je například cukrovka 2. typu, srdeční infarkt nebo vysoký krevní tlak. Někdy dokonce může ovlivňovat místa, kde se tuk objevuje, váš druh stravování. Je proto dobré vědět, co jíst ve vašem konkrétním případě.

Nejčastěji se lidé potýkají s tukem v oblasti břicha

Pravděpodobně nejčastější oblastí, kde se objevuje lidem tuk, je v celé oblasti břicha, prsou a na stehnech. V těchto místech dochází k jeho ukládání zejména v důsledku konzumace nadměrného množství cukru a tuků. Pokud tyto složky omezíte a začnete se alespoň 30 minut denně hýbat – třeba chůzí po kolenou, jak jsme psali na ZdravémStravování – můžete brzy získat svou vysněnou postavu. Stejně tak však může být na vině stres, deprese a další psychologické faktory.

Psychické vyčerpání může rozhodit hormony štítné žlázy, pak snadno začnete přibírat na váze, obzvlášť v oblasti břicha. Jak například uvádí Healthline, dobré je v takovém případě začít meditovat, provádět dechová cvičení nebo kontaktovat odborníka, který vám poradí, jak si udržet psychickou rovnováhu. Ženy poté mohou začít přibírat v oblasti boků, pozadí a stehen zejména vlivem puberty, menopauzy nebo v období hormonální nerovnováhy. Tehdy je dobré pokusit se zařadit do života více pohybu a vyhnout se užívání alkoholu.

Zdravé hubnutí díky vhodnému jídelníčku. Polévky i losos spolehlivě pomohou

Pozor na nafouklé břicho a tvar hrušky

Někteří lidé se potýkají také s tzv. nafouknutým břichem, které často způsobuje hromadění viscerálního tuku. V důsledku se pak dle Danielle Hildreth tělo stává více náchylnějším k rozvoji rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění a také problémů s dýchacím systémem, což se projeví například při sportu. Pokud vás trápí tento druh obezity, měli byste se vyhýbat alkoholu, začít více cvičit a jíst stravu bohatou na zeleninu a ovoce. Rovněž byste měli častěji navštěvovat svého praktického lékaře.

Fotografie: Freepik

Často se také stává, že lidé trpí obezitou v důsledku špatné genetiky. Jedná se o poměrně náročný stav, neboť je pro ně mnohem obtížnější pracovat se svou váhou a téměř nic jim nepomáhá. Tuk se v tomto případě často drží hlavně ve spodní části těla, především na pozadí a na stehnech. Pokud se tento případ týká i vás, měli byste se zaměřit na zdravý životní styl, sportovat více a podle lékařky Marie Lorraine Johnson samozřejmě také dbát na svůj stravovací režim.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]