Zlaté zjištění pro všechny ženy: Oblast, kde přibíráte, prozrazuje, jakou děláte životní chybu

Fotografie: Freepik

V dnešní uspěchané době, kdy jsou fast foody a nezdravé potraviny snadno dostupné, je stále důležitější mít na paměti, jak strava ovlivňuje vaše zdraví a vzhled.

Obezita je závažný a rostoucí problém. Bojujete s ní, ale je to nerovný boj. Ani přísná disciplína a omezující dieta často nepřináší kýžené výsledky. Je to proto, že obezita je do značné míry podmíněna genetickými faktory a faktory prostředí. Přesto máte v tomto nerovném boji spojence. Analýzou toho, kde přibíráte nejrychleji, můžete identifikovat příčiny obezity a účinně s ní bojovat, říká doktor Daniel Bubnis.

1. Celá horní část těla

První typ obezity, a také nejrozšířenější na světě, je způsoben konzumací nadměrného množství cukru a tuků. Omezení obou nezdravých složek vaší každodenní stravy a 30 minut pohybu denně vám pomůže obezitu účinně řešit.

2. Břicho a zadek

Druhý typ obezity je způsoben psychologickými faktory, zejména úzkostí, depresí a nezvládnutým stresem. V důsledku těchto faktorů se jídlo stává náhražkou potěšení. Nadměrné přejídání, záchvaty hladu, které je obtížné utišit, jídlo v noci a příliš časté svačiny způsobují ztrátu kontroly nad emocemi, jídlem a hmotností. S tímto typem obezity je obtížné se vypořádat samostatně. Je zapotřebí sebekázně a sebeovládání. V případech, kdy se jí i přes silnou motivaci nedaří zbavit, je nutná odborná pomoc.

3. Zadek a stehna

Viníkem tohoto typu obezity je lepek a hormonální nerovnováha. Obvykle postihuje ženy v období puberty, menopauzy a období hormonální nerovnováhy. Obnovení rovnováhy má nejúčinnější efekt, ale je vhodné si pomoci i změnou životního stylu ze sedavého na takový, při kterém zažíváte více pohybu. Důležitou podporou v boji proti nadváze bude také vyhýbání se alkoholu a nikotinu.

strie kůže
Fotografie: Freepik

4. Břicho

Tato obezita je způsobena zpomaleným metabolismem. Dává pocit břicha nafouklého jako balon. Konzumace nadměrného množství alkoholu má špatný vliv. Tento typ obezity zatěžuje dýchací systém, proto je důležité proti němu bojovat. Je nutné vzdát se alkoholu, trávit co nejvíce času venku a přejít na stravu bohatou na ovoce a zeleninu.

Podkožní tuk už se na břiše dlouho neohřeje. Mezi řešení patří i zelený čaj a pohodlné kardio

5. Spodní část těla

Tento typ je bohužel genetickou zátěží. Žádná konkrétní změna stravy ani cvičení tělesné proporce nezlepší. Spodní část těla zůstane vždy větší než horní. Ale při zdravé stravě a střídmosti v jídle se vám podaří udržet normální váhu, a pak může být tato disproporce opravdu malá.

6. Břicho, zadek a prsa

Tento typ obezity postihuje lidi, kteří tráví více než 8 hodin denně v sedě. Pokud tento čas nekompenzují přiměřenou dávkou pohybu, hrozí jim obezita, se kterou se velmi těžko bojuje.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]