Nemoci, které způsobuje obezita u žen nad padesát let

Fotografie: Freepik

Mnoho žen po celém světě se během celého života potýká s obezitou. Obezita u žen nad 50 let je ovšem skutečně nebezpečná, protože může způsobit rozvoj mnoha závažných onemocnění. Odborníci uvedli hlavní důsledky a způsoby, jak si s tím poradit, které pomohou ženám napravit jejich zdraví a prožít zbytek života bez nepříjemných a nebezpečných zdravotních potíží.

Jaké nemoci mohou nastat v důsledku obezity

Cévní onemocnění jsou jedním z nejběžnějších důsledků obezity u žen nad 50 let. Vaskulární problémy se objevují v důsledku velké nadváhy, kdy stoupá hladina cholesterolu. A v důsledku toho stěny cév zarostou tukem, ztrácejí svou pružnost a propustnost. To je ale pouze jeden z problémů, se kterým se mohou potýkat.

Dalším problémem jsou srdeční choroby. Cévní onemocnění přímo vedou k srdečním patologiím, jako je angina pectoris a infarkty. Kvůli velké nadváze je pro srdce obtížné vyrovnat se s jeho funkcemi, což zhoršuje také špatný stav cév, neschopnost plně pumpovat krev a vyživovat buňky. To vás ale jistě nepřekvapí, protože infarkty jsou u osob s nadváhou běžné pro obě pohlaví.

Fotografie: Freepik

To není všechno

Cukrovka se může objevit, pokud je obezita důsledkem konzumace nezdravých potravin. V takovém případě bude jedinec s největší pravděpodobností bojovat s vysokým cholesterolem a cukrovkou.

Toto onemocnění se bude postupně zhoršovat, pokud nezměníte své stravovací návyky. Nakonec může vést k ucpání krevních cév, pomalému hojení poranění, gangréně a smrti.

Fotografie: Pixabay

Se vším předchozím přichází logický závěr, kterým je snížená délka života. Všechna onemocnění, která narušují správní krevní oběh a funkci srdce, výrazně snižují průměrnou délku života, a to zejména u žen. Statistiky ukazují, že obezita se vyskytuje u každé páté ženy nad 50 let, zatímco většina lidí s tímto problémem se o své zdraví nijak zvlášť nestará.

Jak se s tím vypořádat?

Existuje hned několik změn, které můžete udělat. Týkají se především jídla, sportu, psychiky a pravidelných kontrol zdraví. Změna jídelníčku a začlenění pravidelného pohybu je samozřejmě naprostým základem, bez kterého se neobejdete.

Kontaktovat můžete i odborníky, kteří navrhnou ideální řešení právě pro vás. Zkoušet internetové diety nejspíš k ničemu pozitivnímu nepovede a mohly byste si dokonce ublížit. Psychické zdraví ale také nesmíte opomenout.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]