Posílení imunitního systému díky vhodně zvoleným doplňkům stravy

Imunita v perfektní kondici je to, k čemu bychom měli směřovat úplně všichni. Bude-li totiž šlapat jako hodinky, nemusíme se bát, že nás skolí jen tak ledajaká infekce, ani že se naše tělo neubrání virům a bakteriím, které kolem nás každodenně jsou.

Silná imunita je prostě nezbytná a měli bychom na ní každodenně pracovat. Jak na to? Základem je samozřejmě zdravý životní styl, který zahrnuje dostatečné množství pohybu, kvalitní jídlo a také pozitivní myšlení. Divili byste se, kolik dokáže silná psychika udělat. Někdy ale ani to nestačí a je potřeba tělu trochu pomoci. A to nejsnáze uděláme tak, že mu dopřejeme ty správné doplňky. Které byste si měli dopřát pro silnou imunitu?

Probiotika

Tyto malinké bakterie jsou esenciální pro správnou funkci našeho trávení, ale významnou roli hrají i co se týče obranných reakcí našeho organismu. Vlivem různých vnějších okolností nejsou ale tyto bakterie v našich střevech často přítomné v dostatečném množství, a to vede k různým problémům – mimo jiné k problémům s trávením a slabou imunitou.

Dnes už naštěstí máme řadu možností, jak si probiotika dopřát i jinak než jen v naší běžné stravě. Pomohou různé doplňky stravy. Nebojte se si za ně připlatit, abyste měli jistotu, že kupujete skutečně kvalitní produkt, který dělá to, co slibuje.

Vitamín C

Určitě si pamatujete, že do vás rodiče cpali pomeranče a jiné citrusy s tím, že se musíte zásobit vitamínem C. Mysleli to s vámi dobře. Dnes už ale máme jiné možnosti. Kromě pestré stravy, která je samozřejmě nezbytná, můžeme využít i doplňky stravy.

Vitamín C je vitamín rozpustný ve vodě, takže se nemusíte bát, že byste se jím předávkovali – zbytky se vyloučí z těla ven. Vitamín C je silný antioxidant, který tělu pomáhá zbavovat nadbytku toxinů a posiluje obranné reakce organismu.

Rybí tuk

Řada z nás určitě zažila i to, že jsme jako malí museli pěkně poslušně na lžičce polykat rybí tuk. Je to totiž skvělý zdroj kyselin, které jinak do těla jen obtížně dostáváme, protože v jiných potravinách jsou zastoupeny v menší míře. Stále si můžete pořídit lahvičku rybího oleje a polykat jej po lžičkách, abyste si připomněli staré dobré časy, anebo si můžete koupit celé tobolky, které jsou pro konzumaci možná přeci jen příjemnější. Rybí olej obsahuje vitamíny A a D a nezbytné omega-3 mastné kyseliny.

Česnek

Pokud se vám nechce do lékárny, sáhněte po česneku. Ten přirozeně detoxikuje organismus a podporuje imunitní systém. Při řadě výzkumů se ukázalo, že lidé užívající česnek byli až o 60 procent méně nachlazení než ti, kteří jej neužívali.

Je totiž bohatým zdrojem minerálů, například hořčíku, selenu i jódu a můžete jej do své stravy velmi snadno zařadit. Stačí jeden stroužek denně a máte vystaráno. Co takhle připravit si třeba česnekovou pomazánku?

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]