Pokožka hebká jako nikdy předtím díky jedné zásadní změně při sprchování

Fotografie: Freepik

Dobrá péče o pleť neznamená mít pískově čistou pokožku. Některá mýdla pomohou poškodit pH naší pokožky a může našemu vzhledu i zdraví uškodit mnohem více, než když se budete sprchovat bez něj.

I když mýdla krásně voní, nejsou zdaleka tak prospěšná. Pokud se rozhodnete přestat používat mýdlo, může se vaše pokožka nejen změnit, ale také ji to může velmi prospět. Bude se cítit zdravější a vyrovná se ochranná vrstva pokožky.

Fotografie: Freepik

Mýdlo sice odstraní nečistoty, ale může narušit rovnováhu pH pokožky

Sprchování mýdlem způsobí, že se budete cítit krátkodobě svěží, ale po nějaké době bude naše pokožka náchylnější k bakteriím. Mýdla většinou obsahují tvrdé přísady, které narušují rovnováhu mezi pleťovými oleji a bakteriemi, které máme přirozeně v pokožce. Může se tak stát, že pokožka bude produkovat ještě více oleje a bakterií.

Pravidelné používání mýdla může vysušit oblast genitálií, a to vede ke zdravotním problémům. Nejlepší bude na intimní partie použít pouze teplou vodu, pokud se potřebujete zbavit zápachu. Pokud přestanete používat mýdlu, vaše pokožka zůstane déle bez vrásek. Ve skutečnosti může mýdlo způsobit více škody než užitku, i když mají některé jeho složky zanechat pokožku čistou a svěží.

Mýdlo pokožku vysušuje, což může vést k vytvoření vrásek. Také může ovlivnit vstřebávání vitaminu D. Naše pokožka umí přeměnit sluneční energii na vitamin D a někteří odborníci doporučují sprchování méně často, protože by to mohlo narušit rovnováhu pokožku a smyla by se část vitaminu D. Další část lékařů věří, že vitamin D zůstává v pokožce i po sprchování.

Fotografie: Freepik

Můžete si vyrobit vlastní mýdlo z přírodních surovin

Jaké prostředky můžete použít místo mýdla? Například čisticí oleje. Tyto přípravky na bázi oleje jsou zdravější alternativou k mýdlům. Odstraňují z pokožky nečistoty a odumřelé buňky, ale nenaruší její olejovou bariéru. Použití suchého kartáče odlupuje pokožku a urychluje se tak proces její obnovy, takže bude vypadat mladší, svěží a pevnější.

Můžete si vytvořit vlastní mýdlo ze surovin, které najdete v kuchyni. Vyzkoušet můžete kombinaci ovesných vloček, medu a cukru, která odlupuje a vyčistí pokožku, aniž byste ji poškodili. Přemýšleli jste někdy nad tím, že přestanete používat při sprchování mýdlo nebo je pro vás nepředstavitelné jít do sprchy, ale nenamydlit se?

Mýdlo si můžete vyrobit také z jiným přírodních surovin. Prodávají se již hotová mýdla, který jsou přírodní nebo si můžete pořídit sadu na výrobu mýdla, kde máte přímo napsaný postup při výrobě a zapojit můžete děti. Vytvoříte tak krásný dárek pro své blízké například k narozeninám nebo Vánocům. Do takových mýdel si můžete přidat koření nebo bylinky podle vaši chuti a bez obsahu chemických přísad jsou ideální také pro alergiky nebo pro lidí trpící ekzémem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]