Podprsenka je běžným spodním prádlem. Většina žen má ale problém vybrat tu správnou

Mnoho žen si dělá často vrásky s tím, že nevědí, jak a podle čeho by měla být vybrána jejich podprsenka. Některé tento problém ale zdaleka neřeší a kupují si zcela nevhodné kusy spodního prádla. Výběr podprsenky je však pro zdravá prsa poměrně důležitý. Pokud zvolíte nesprávně, můžete svému tělu spíš ublížit. Nejedná se však jen o zdravotní stránku, dalším hlavním faktorem je stránka estetická. Ženy se zkrátka chtějí líbit a zvýraznit své přednosti. Jak tedy volit spodní prádlo, aby tyto aspekty splňovalo?

Vyberte správnou velikost podprsenky

Podstatné je zvolit podprsenku správné velikosti. Ideální je, když si pomocí metru změříte před nákupem obvod svého hrudníku. Měřte se ve výdechu a metr pevně obepínejte kolem prsou. Případně můžete požádat o změření někoho z rodiny. Od výsledné míry pak odečtěte asi dva či tři centimetry a zaokrouhlete číslo na desítky. To tedy znamení, že když naměříte 95 centimetrů, odečtete 3 centimetry a zaokrouhlíte na 90.

Výběr podprsenky tedy budete směřovat na produkty s obvodem 90 centimetrů. Podprsenka by měla pevně na hrudníku držet, rozhodně by ramínka neměla celá prsa podpírat. V oblasti zad byste měli dát pod podprsenku maximálně dva prsty. Kostice nesmí v žádném případě směřovat přes okraj prsa, ale měly by jej ze spodní strany lemovat. Velikost košíčků spodního prádla volte tak, aby okraj podprsenky obepínal prso, to by z něj nemělo „přetékat“.

Nepříjemnosti spojené s nesprávným výběrem spodního prádla

Pakliže svou podprsenku nevyberete správně, hrozí vám tyto potíže: bolesti zad, krčních svalů, migrény, zablokovaná žebra, nevhodný postoj těla, dušnosti, nevolnost, zadýchávání, nepříjemný svíravý pocit na hrudníku podobný infarktu. Problémů spojených s nesprávným zvolením podprsenky je požehnaně, proto je nasnadě se na její vhodnou volbu opravdu zaměřit zodpovědně.

Jaké účinky má správný výběr podprsenky?

Když spodní prádlo zvolíte opravdu správně, budete se cítit komfortně. Správně sedící spodní prádlo podpoří váš celkový pozitivní pocit, rovněž se stanete vzhledově atraktivnější. Zbavíte se i časté únavy a budete mít dostatek energie na každodenní aktivity. Dobře padnoucí podprsenka zajistí efektivní podporu vašim prsům i během sportu. Váš hrudník bude zkrátka zdravější.

Jaký materiál vybírat?

Druhů podprsenek je celá řada. Ženy rády volí především ozdobné krajkové materiály, nebo pružné elastické s takzvaným push-up efektem. Nejvhodnějším materiálem spodního prádla je rozhodně bavlna, nebo bambus, tyto varianty jsou velice vhodné na denní nošení. Ideální pro pohybové aktivity jsou pak podprsenky z funkčních a kvalitních materiálů, které dokonale prsa zafixují a dobře absorbují pot. Výběr vhodné podprsenky rozhodně nepodceňujte. Nosit ji se doporučuje i ve zralejším věku.

Fotografie: Getty Images

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]