Účinný detox, který tělo zbaví nežádoucích látek. Posilte obranyschopnost vašeho organismu

Fotografie: Getty Images

Naše tělo je každodenně vystaveno nejrůznějším vlivům vnějšího prostředí. Většina z nich však na nás dopadá negativně. Potřebujeme detox, abychom se zbavili látek, které náš organismus zatěžují a zanáší. Pokud to neuděláme, toxiny a další znečišťující látky se z těla nedokážou úspěšně odbourat a mohou být příčinou řady vážných nemocí.

Ingredience

Na přípravu vhodného detoxikačního nápoje se vám bude hodit:

  • voda – 250 ml
  • jód – 1 kapka
  • med – 1 polévková lžíce
  • jablečný ocet – 1 polévková lžíce

Postup

Stačí smíchat všechny přísady, není třeba ohřívat vodu, jen je nutné dohlédnout, aby se med dobře rozpustil. Je třeba dodržet přesný postup konzumace, který má velký vliv na samotnou účinnost nápoje.

Jak nápoj používat

Musíte pít tento nápoj dvakrát denně podle následujícího plánu:

  • první část – v 6:00 a pak do 12:00 už nic nejíst
  • druhá část – ve 22:00 a poté už nic jíst.

Co detoxikace umí

V ideálním případě byste tento detoxikační nápoj měli pít minimálně po dobu jednoho měsíce. Jen tak bude možné využít všech benefitů této kúry. S pomocí tohoto nápoje dojde k pročištění krevního řečiště a lymfatický systém bude zbaven všech toxinů, zvýšíte obranyschopnost těla proti nachlazení, zbavíte se bolesti hlavy a normalizujete metabolismus.

Fotografie: Freepik

Detox provádějte dvakrát do roka. První detox je vždy lepší provádět na jaře, druhý pak na podzim, ještě než začne tuhá zima. Tak lze dosáhnout nejlepších výsledků.

Půst

Pokud chcete detoxikaci vašeho těla ještě více podpořit, můžete vyzkoušet i půst. Úplný půst dodržujte 24 hodin, maximální délka je 36 hodin. Znamená to, že nic nejíte, pouze pijete dostatek tekutin. Takový půst dokáže ovlivnit nejen váš fyzický stav, ale i vaši psychiku.

Musíte se připravit na to, že vás může bolest hlava, jelikož tělo reaguje na nedostatek cukru. Je to velká zátěž pro tělo, proto jej v průběhu půstu pečlivě sledujte a pokud by se objevily některé nečekané příznaky, raději půst porušte, než byste riskovali nějaké zdravotní potíže. Po skončení půstu myslete na to, abyste se hned nepřejedli.

Tělu musíte živiny dodávat postupně, protože není připravené na žádné extrémy. Začít tedy můžete například ovocnými šťávami nebo smoothies. Během půstu byste také neměli sportovat nebo se nějak přepínat. Je lepší více odpočívat, věnovat se spíše duševním aktivitám.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]