Šťáva z červené řepy umí snížit tlak i posílit srdce

Šťáva z červené řepy je nejenom chutným nápojem. Je i zajímavým přírodním lékem, který vašemu tělu prospěje po všech stránkách. Je chybou, že se někteří červené řepě tolik vyhýbají, a to hlavně kvůli neblahým zkušenostem ze školních jídelen. Zapomeňte na ně a dejte jí znovu šanci. Pochutnáte si a prospějte tělu.

Šťáva z červené řepy obsahuje mnoho prospěšných látek

Proč je šťáva z červené řepy tolik prospěšná? Jelikož obsahuje ohromné množství různých prospěšných látek. Jsou to třeba vitamíny A, C a B, stejně jako se jedná o železo, vápník, mangan, draslík a další. Co konkrétně potom daný nápoj dokáže?

Vitamín C

Ten je známým a silným antioxidantem, který pomáhá vyčistit naše tělo. Také dokáže prospívat imunita a podporuje krásu a zdraví naší kůže.

Kyselina listová

Mnohdy se na ní zapomíná, což je chyba. Je důležitou látkou pro správný růst tkání, ale i pro správnou funkci a také dělení buněk. Výrazně je doporučována těhotným ženám.

Železo

Každý ví, že je důležité především pro naši krev. Nejenom, že podporuje tvorbu červených krvinek, ale také zajišťuje správný transport. Krve. To souvisí jak s vaším zdravím, tak i se správnou barvou kůže.

Vápník

Jak vidíte, neobsahují ho jenom mléčné výrobky, ale obsahuje ho také šťáva z červené řepy. Je velmi důležitý především pro naše kosti, které správně rostou a jsou také silné a odolné.

Mangan

Daný stopový prvek je důležitý pro náš metabolismus, jelikož ho dokáže dobře optimalizovat. Je však důležitý také pro naši krev, konkrétně potom pro optimalizaci krevního cukru.

Draslík

I na ten se často zapomíná. Přitom má přímý vliv na ochrnu našeho srdce. Jeho dostatek však umí prokazatelně snižovat i krevní tlak.

Je ideální také při dietě

Nejenom proto, že dokáže optimalizovat metabolismus, vyčistit tělo, nebo regulovat krevní cukr. Má také málo kalorií, stejně jako obsahuje také velmi malé procento tuků. To dělá z červené řepy potravinu, která může být konzumovaná v podstatě kdykoliv.

Šťáva z červené řepy je jednoduchá

Sice ji lze koupit v obchodech, ale ne vždy je bez chemie a konzervantů. Vždy je lepší připravit si ji doma. K tomu budete potřebovat:

  • 6 kusů syrové řepy
  • 1 citron
  • 1 malý kousek zázvoru
  • 1 okurku

Začnete tím, že řepu oloupete a následně ji nakrájíte na menší kousky. Potom ji vhodíte do odšťavňovače, kam přidáte také nastrouhaný zázvor, dále také nakrájenou okurku a celý citron bez kůry. Necháte ho pracovat a výsledkem bude zdravotně prospěšná šťáva, kterou je vhodné pravidelně pít. Pokud by vám příliš nechutnala, je možné vylepšit ji trochou medu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]