Ploché břicho bez dřiny v posilovně. Naučit se jednoduché cviky zvládne každá žena bez ohledu na věk

Fotografie: Depositphotos

Štíhlé postavě sluší ploché břicho. Většinou se jím pyšní mladá děvčata a ženy. Starší ročníky se více či méně potýkají s ukládáním tuku v oblasti břicha a s povolenými svaly.

Nelíbí se vám vaše břicho, které je všechno jiné než ploché? Jestliže vám doma běhají děti, tak není divu, že nějaké to bříško už máte. Případně když rádi jíte a neodbýváte se přitom. Přebytečný tuk se začne ukládat právě ně břiše. Získat zpět ploché břicho bude pro vás znamenat se pustit do pravidelného cvičení, abyste posílili břišní svaly. Výborné jsou cviky zvané Pilates, říká fyzioterapeutka Courtney Sullivan.

Co je to Pilates

Na začátku 20. století se Joseph Pilates věnoval vypracování série cvičení, jejíž úkolem bylo zlepšit kontrolu nad svým tělem, a tím zvýšit jeho ohebnost a sílu. Jeho metoda se postupně dostala mezi širokou veřejnost. V současné době se cvičí také ve fitness centrech a dá se cvičit také v prostředí domova. Stačí si osvojit základní cviky, které vedou k posílení středu těla. Joseph Pilates jich vymyslel celkem třicet čtyři, jež se cvičí na zemi bez strojů a pomůcek.

Pilates cviky se cvičebními pomůckami

Kromě cvičení na gymnastické podložce, jež posiluje svaly v okolí centra těla, je možné používat také cvičební pomůcky. Jsou to zejména pěnové válce, rollery, velké fitbaly, rotační disky a cvičební gumy. Při cvičení je třeba se zaměřit na soustředěný a řízený pohyb, který by měl být plynulý a přesný. Důležité je i dýchání.

Fotografie: Freepik

Pilates cviky na ploché břicho

  • Prkno: Tento cvik je velmi oblíbeny pro posílení břišních svalů. Ke cvičení využijete gymnastickou podložku, na níž se opřete o lokty a špičky prstů na chodidlech. Musíte zpevnit záda, která jsou v jedné rovině. Nyní v této poloze vydržíte co nejdéle.
  • Cvičení na boku: Lehněte si na bok na gymnastickou podložku. Zvedněte ruku a položte si na ni hlavu. Nyní zvedněte nad podlahu i nohy. A vydržte na dobu 5 sekund. Pak nohy opět položte na podložku. Opakujte 10krát.
  • Cvičení na zádech: Položte se na gymnastickou podložku. Nohy i ruce dejte do pravého úhlu s tělem. Potom nohy posuňte blíže k podložce, ale nepokládejte je na ni. Ruce dejte za sebe. Vydržte v pozici 5 sekund a vraťte se do původní polohy. Opakujte 10krát.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]