Cviky na doma

Spousta z nás je hodně zaměstnaná a náš volný čas se nachází na úplném minimu. Obzvláště tehdy, když je třeba se ještě postarat o rodinu. Především děti si vyžadují maximum volného času a vám pak zbude jen jeho zlomek. Smutné je to především v tom, že si ani nemůžete jít zacvičit anebo se svému tělu věnovat nějak jinak. Zbude vám pouze možnost cvičení v domácích podmínkách. Té se sluší každopádně využít. Ne všichni z nás ale ví, které cviky si mohou doma dovolit a co by pro ně bylo optimální. Hodně důležité je i správné provádění cviků. Nevhodná cvičení mohou vaše tělo spíš znehodnotit než mu pomoct. Podívejme se tedy na cvičení, která jsou doma ideální.

Posilování břicha a zad

Nejlépe se doma posilují břišní svaly. K jejich posilování totiž není zapotřebí žádných složitých pomůcek. Stačí si pouze lehnout na zem na záda a snažit se pomalu zvedat a zase lehat zpět. Tělo by ale mělo být v poloze, kdy jsou záda úplně narovnaná a nedostáváte se úplně do maximálních pozic. Na klasické lehy-sedy raději zapomeňte, pouze si jimi zdevastujete záda. Posilování zad také není složité. Lehněte si doma na břicho a pomalu zvedejte hlavu a vrchní část těla směrem nahoru.

Cvičení na míči

Výbornou pomůckou ke cvičení v domácím prostředí je i klasickým gymnastický míč. Na míči lze cvičit hned několik partií vašeho těla. Klidně můžete posilovat třeba břišní svaly tak, že si na míč dáte nohy a budete dělat něco jako kliky. Na míči můžete ale posílit i zádové svalstvo, a to pouhým sezením a snažením se o dodržení stejné polohy po delší dobu.

Cvičení s činkami

Jestliže potřebujete posílit prsní svalstvo, pak se vybudou stoprocentně hodit činky. Ty jsou schopny vytvořit zátěž, která se opak projeví při různých pohybech. Nejvhodnější je vzít si činky do rukou a snažit se o některé cviky, kdy pomalu zvedáme ruce do určité polohy. Můžete si klidně sednout a jenom předpažovat do úrovně ramen.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net