Na bolesti v oblasti břicha platí masáž v kombinaci s éterickým olejem

Fotografie: Pixabay

Pupík je posvátné místo na našem těle, v ájurvédě je považován za bránu života, protože právě díky němu jsme před narozením spojeni s naší matkou. Také se zde protínají veškeré energetické cesty těla. V Číně věří, že se v oblasti pupku hromadí nejen naše zkušenosti, ale také nervové napětí.

Právě orientální medicína se domnívá, že správným působením na pupík se člověk může ubránit mnoha nepříjemným problémům a bolestem. Stačí k tomu pár kapek éterického oleje a masážní pohyby, díky kterým zdravotní problémy zmizí. Jak aplikovat éterický olej a masírovat?

Léčba éterickými oleji

V orientální medicíně se klade velký důraz na aktivizování bodů na našem těle. Právě pupík a oblast pupku je jedním z těch bodů, kde se protínají energetické toky. Správným postupem tedy lze za použití éterického oleje odstranit příčiny mnoha zdravotních problémů a obtíží.

Problémy s trávením

Aplikací éterického oleje do pupíku se mohou zmírnit zažívací potíže spojené s průjmem, nevolností, nadýmáním nebo zácpou. Vhodné jsou mátový nebo zázvorový olej, který se smíchá se základním olejem (jojobovým nebo sezamovým). Poté stačí nakapat pár kapek na pupík a lehce masírovat. Jak masáž provádět se dozvíte níže.

Bolestivá menstruace

Při bolestech při menstruaci jsou velmi účinné esenciální oleje z máty peprné, cypřiše, šalvěje a zázvoru. Pravidelným používáním se dokonce docílí zpravidelnění cyklu a odstranění bolestí.

Problémy s játry

Pro vyčištění jater odborníci doporučují používat olej z citronové kůry.

Neplodnost

Při snaze o otěhotnění je vhodné použít šalvějový éterický olej vtlačený dovnitř i okolí pupíku muže i ženy, protože zvyšuje plodnost obou. Pár kapek oleje a lehké masáže pomohou s uvolněním a poskytnou produkci tolik potřebných hormonů k podpoře úspěšného početí.

Nedostatek energie a vyčerpání

Jak zase získat drive? Pupík je energetické centrum člověka, proto lze obnovit energetickou rovnováhu pomocí řepkového oleje. Na pupík nakapejte malé množství oleje a jemně masírujte. Pravidelná masáž s éterickým olejem obnoví energii, dokonce pomůže s inspirací a probudí kreativitu.

Jak provádět masáž

Kromě použití vybraného éterického oleje vhodného pro dané obtíže je ještě nutné provádět vlastní masáž. Jak to udělat správně, aby se došlo ke kýženému výsledku? Dejte na pupík pár kapek oleje a začněte masírovat. První masážní pohyb je dovnitř pupíku. Vložte ukazováček do dutiny pupíku a velmi jemně, bez většího tlaku a úsilí jemně masírujte vnitřní část. Opakujte 6 až 10krát.

Poté přejděte k další fázi, tou je rozšíření masírované oblasti. Opět vložte prst do pupíku a otáčejte jeho špičkou ve směru hodinových ručiček. Tlačit byste neměli směrem dovnitř, ale do okolí. Opět opakujte 6 až 10krát. Tento cvik je také velmi vhodný pro zlepšení trávení.

Při dalším cvičení shromážděte kůži vlevo i vpravo od pupíku a vytvořte pomyslný horizontální záhyb. Ten stiskněte 6 až 10krát, opakujte totéž pouze se svislým záhybem. Tento cvik napomáhá kůži kolem pupíku získat sílu a elasticitu, také se tím posilují stěny energetického kanálu.

Pod posledním cvikem si představte pumpování, které provedete položením dlaně na oblast pupku a ostrým a energickým stisknutím. Opět proveďte 6 až 10 opakování v jednom výdechu. Při nádechu odtrhněte ruku od břicha a uvolněte se. Toto cvičení pomůže navodit ztracenou rovnováhu a získat energii. Tímto cvikem také končí celková masáž oblasti pupku a pupíku.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]