Velmi jednoduché cviky, díky kterým se konečně zbavíte nevzhledného tuku na stehnech

Fotografie: Freepik

Budete si přát, abyste těchto sedm cviků znali dřív, jelikož jsou nejen výhodné pro vaši postavu, ale zároveň je zvládne každý začátečník, protože nejsou nijak extrémně náročné.

Na rozdíl od břišního tuku nepředstavuje stehenní tuk žádná zdravotní rizika. Může vás však obtěžovat, co se vzhledové stránky týče. Naštěstí existuje řada cvičení, která váš problém se stehenním tukem vyřeší během chvíle. Abyste si však zajistili, že následující cviky budou 100% funkční, je nutné je provádět pravidelně a dodržovat u toho také nějaké zásady zdravé stravy.

Cvik první

Jakmile stojíte, rozkročte nohy tak, aby byly na šířku ramen. Měly by být umístěny v úhlu okolo 45 stupňů, ramena dejte dozadu, hrudník vypněte a ruce sepněte vepředu. Jakmile této pozice dosáhnete, zatlačte boky směrem nahoru, poté ohněte kolena a posaďte se. Jak se přibližujete k podlaze, ujistěte se, že kolena a boky jsou umístěny ve stejné linii. Jakmile pohyb dokončíte, vraťte se do výchozí polohy a pohyb opakujte 12krát po 2 sadách.

Fotografie: Freepik

Cvik druhý

Vestoje roztáhněte nohy do šířky ramen. Poté si dřepněte tak, aby vaše stehna byla co nejvíce roztažená. Jakmile se v této poloze nacházíte, opřete se o prsty na nohou a postavte se na špičky, pro lepší udržení rovnováhy se můžete o něco mírně opřít. Opakujte 12krát.

Cvik třetí

Vestoje opět roztáhněte nohy tak, aby byly na šířku ramen. Přikrčte se a nakloňte své tělo doprava, zatímco levou nohu natáhněte do strany. Chodidla by měla být rovně na podlaze. Pro lepší udržení rovnováhy před sebe natáhněte ruce a následně si dřepněte. Proveďte 8 až 10 opakování a následně prohoďte strany.

Fotografie: Freepik

Cvik čtvrtý

Rozložte si podložku nebo karimatku a lehněte si na záda. Nohy zvedněte směrem ke stropu tak, aby byly kolmé k vašemu trupu. Jakmile se v této poloze nacházíte, otevřete a zavřete nohy, jako byste stříhali nůžkami. Tento cvik opakujte 15krát.

Cvik pátý

Běžte na podložku na všechny čtyři a následně zvedněte jednu nohu a ohněte ji směrem dozadu. Pata chodidla by měla směřovat ke stropu. Následně se vraťte do výchozí polohy a pohyb opakujte 12krát, poté vystřídejte nohy.

Fotografie: Freepik

Cvik šestý

Lehněte si na levou stranu těla a opřete se o předloktí. Následně zvedněte pravou nohu a udržujte ji rovnou, v této poloze vydržte několik sekund a potom se pomalu vraťte dolů, dokud se nesetkáte s nohou, která zůstala na zemi. Cvik opakujte 12krát a poté prohoďte strany.

Cvik sedmý

Postavte se zády ke zdi, lehce roztáhněte nohy a postavte se rovně. Následně sestupujte dolů do dřepu, jako byste si chtěli sednout na neviditelnou židli. Vaše kolena by měla být rovnoběžná a břicho zatáhnuté. V pozici zůstaňte po dobu 5 sekund a jděte zpátky nahoru. Opakujte 10krát.

Zdroj: Healthline