Nápoj z řepy, kokosu a zázvoru pomůže zrychlit metabolismus a posílit imunitu

Kombinace červené řepy, kokosového ořechu a kořene, kterým je zázvor, může možná na první pohled znít poněkud zvláštně, ale věřte, že se jedná o tři velmi zdravé potraviny, jejichž spojení v chutném koktejlu vašemu tělu dodá velké množství vitaminů a minerálů a přinese mnoho blahodárných účinků na vaše zdraví.

Jednou z výhod tohoto koktejlu je jeho nízká energetická hodnota, neobsahuje téměř žádné kalorie, mohou ho tak konzumovat i osoby, které se snaží o snížení své tělesné hmotnosti. Tento nápoj zároveň pomůže urychlit metabolismus a posílit imunitu. Vyzkoušejte ho a uvidíte, že budete mile překvapeni.

Tři zázračné ingerence – červená řepa, zázvor a kokos

Červená řepa obsahuje velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vyniká především vysokým obsahem vitaminu C, ale obsahuje také vitaminy skupiny B, provitamín A, vitamín E či kyselinu listovou. Kromě vitaminů je bohatá i na minerální látky, především vápník, hořčík, draslík, železo, selen, jód a zinek.

Mezi pozitivní účinky červené řepy na naše zdraví patří podpora obranyschopnosti organismu, snížení hladiny cholesterolu či zlepšení kvality našeho zraku. Používá se ale například i při problémech s močovými cestami či ledvinami a pozitivní účinky byly zaznamenány také při problémech s trávicí soustavou, jako je například překyselení žaludku, nechutenství či zácpa.

Ženy řepu ocení také proto, že její pravidelná konzumace zlepšuje kvalitu pleti, vlasů i nehtů a zároveň pomáhá při hubnutí.

Kokosové ořechy jsou velmi zdravé, ale mnoho lidí se jich obává z důvodu vysokého obsahu tuků. To je ale chyba, neboť tuky a mastné kyseliny v kokosu, jsou pro naše tělo přínosné.

Kokosy jsou také cenným zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, stejně jako antioxidantů. Jejich konzumace má na naše tělo diuretický, revitalizační a povzbuzující účinek.

Zázvor je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Je bohatý na mnoho minerálních látek, například hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek či draslík, ale také na vitaminy, například B1, B2, B3, C a E. Používá se již po mnoho tisíc let k léčbě rozmanitých četných nemocí. Má velmi pozitivní vliv na naše trávení, stimuluje tvorbu žaludečních šťáv a usnadňuje odstraňování střevních plynů a vstřebávání živin.

Jak si koktejl vyrobit?

Na přípravu tohoto koktejlu budete potřebovat jednu středně velkou řepu, jeden kokos, kousek zázvoru a jeden litr vody. Nejprve bílou hmotu kokosu rozmíchejte v litru vody. Následně do této směsi přidejte najemno nastrouhanou řepu a zázvor. Důkladně promíchejte a nechte chvilku odležet. Po několika minutách tekutinu přeceďte přes sítko. Koktejl se doporučuje konzumovat především ráno.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]