Pětiminutová cvičení, která skvěle vytvarují postavu, zejména břišní svaly

Letní měsíce svádí k pobytu u vody a plavání. Stydíte se snad kvůli většímu bříšku převlékat do plavek? Cvičení vám pomůže k tomu, abyste se stydět nemuseli. Pokud vyzkoušíte tyto jednoduché pětiminutové cviky, podaří se vám přebytečný objem v oblasti břicha úspěšně shodit. Chce to jen trpělivost a vůli.

Jak provádět jednotlivé cviky

Tyto cviky provádějte vleže na podložce:

  • Cvik první: lehněte si na záda, nohy mějte u sebe. Paže jsou podél těla. Následně střídavě zdvihejte levou a pravou nohu ve vzduchu, trup je stále na podložce. Opakujte alespoň patnáctkrát. Tohle cvičení vám pomůže spalovat kalorie, zlepší fyzičku, posílí břišní svaly.
  • Cvik druhý: opět si lehněte na zem a tentokrát do vzduchu zdvihejte obě nohy k sobě přitisknuté. Cvik opakujte také patnáctkrát.
  • Cvik třetí: ležte na podložce, ruce ponechejte podél těla a nohy pokrčte v kolenou a zdvihněte nad podložku. Vytvoříte tak devadesátistupňový úhel. Pár sekund vydržte v poloze a opakujte patnáctkrát. Tento cvik vám pomůže aktivovat břišní svalstva a zlepší držení těla.
  • Cvik čtvrtý: výchozí pozice je stejná, jako u třetího cviku, akorát s tím rozdílem, že vytáhnete nohy i boky do výšky. Sérii opakujte opět patnáctkrát.

Provádění předních kopů

Postavte se rovně s nohama rozkročenýma na šíři ramen. Pak si rozkročte tak, aby vaše pravá noha byla za tou levou a pokrčte si kolena, z této pozice pak nohy střídavě vykopávejte vpřed. Opakování proveďte asi 15 x. Tohle cvičení pomůže posílit srdce, zlepší držení těla, zvýší flexibilitu a vytrénuje vaše hýždě. Cviky zaberou asi pět až sedm minut.

Cvik ala horolezec

Výchozí poloha pro tento cvik je podobná té, jakou mají horolezci při zdolávání pahorků, proto se jí tak i přezdívá. Rukama se opřete o podložku. Špičky se dotýkají o podlahu rovněž. Poloha je podobná té klikové. Akorát s tím rozdílem, že nohy střídavě pokrčujete a koleno směřuje k hrudníku. Opakujte 15 x s pravidelnými pauzami. Tento druh cvičení pomůže zlepšit celkovou mobilitu, spálit kalorie a posílá fyzickou kondici.

Cvik podobný jízdě na kole a skok přes lavici

Tohle cvičení je velice podobné jízdě na kole, akorát u toho ležíte. Ruce dejte za hlavu, pokrčte jednu nohu a pak druhou a střídejte, vycházejte z pohybu, který je podobný cyklistice. Opakujte také 15 x s pauzami. Cviky podobné jízdě na kole pomohou zpevnit svaly okolo kyčelních kloubů, zaktivují břišní svaly a protáhnout ty stehenní.

Dalším vhodným cvikem na posílení břišních svalů a redukci tukových zásob je takzvaný skok přes lavici. Ideálně když je lavice trochu vyšší. Rukama se jí zeširoka chytněte a snožmo ji přeskakujte z jedné strany na druhou. Proveďte 20 skoků s pauzami. Tímto cvičením spálíte kalorie a posílíte svaly na nohách. Cvik zabere tak pět až sedm minut.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]