Mladistvý vzhled pokožky: Omládněte díky konzumaci naprosto běžných potravin

Fotografie: Depositphotos

Dbejte na svůj jídelníček, aby se v něm vyskytovaly potraviny, které vám pomohou udržet zdravé tělo co nejdéle a také získat mladistvý vzhled i v pokročilém věku.

Kdo by nechtěl vypadat mladší. Snad všichni chtějí žít co nejdéle ve zdraví a pyšnit se mladistvým vzhledem. Jenže to není jen tak. Chce to péči, zvláště s přibývajícím věkem. Genetika samozřejmě hraje velkou roli, ale kde není příliš shůry dáno, musíte ke svému mladšímu já více přispět vlastním úsilím. Proto je dobré zajímat se o nejrůznější metody, postupy a přípravky, které by nám k pleti bez vrásek dopomohly. Zde je seznam několika potravin, jež zachovávají krásnou a mladistvou pokožku. Více prozradila lékařka Amy Richter.

Všemi milované avokádo

Možná jste slyšeli, že avokádo je plné tuku. Ano, to je pravda, ale jedná se o zdravé tuky. Denní konzumace avokáda snižuje cholesterol a napomáhá regeneraci pokožky. Také tělu dodává vitamín C, draslík a antioxidanty. Zároveň je bohatým zdrojem kyseliny listové. Konzumovat jej můžete na všechny možné způsoby.

Bobule, kam se podíváš

Jahody, ostružiny, borůvky, hrozny atd., všechny tyto drobné plody mají jednu věc společnou. Jsou skvělými antioxidanty, brání a oddalují poškození určitých typů buněk. Mohou snížit artritidu i eliminovat bolest. Zejména se doporučuje konzumace borůvek, protože toto ovoce zlepšuje kognitivní schopnosti a pomáhá předcházet onemocněním močových cest, útoku Alzheimerovy choroby a demence.

Mrkev plná betakarotenu

Mrkev obsahuje spoustu betakarotenu, který tělo transformuje na vitamín A, jenž je vynikajícím ochráncem zraku. Napomáhá správné funkci sítnice a dalších částí oka, zároveň chrání pokožku před předčasným stárnutím vlivem UV paprsků. Uděláte nejlépe, když budete mrkev konzumovat syrovou, jedině tak vám dá ze sebe to nejlepší.

Fotografie: Pexels

Citrusové plody jsou primárními zdroji vitamínu C

Citrusové plody jsou hlavními zdroji vitamínu C a kyseliny listové. Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a kyseliny močové v krvi. Jejich pravidelná konzumace může pomoci předcházet potížím s krevním oběhem, srdečním onemocněním a dně, jež mohou způsobit nepředstavitelné bolesti kloubů. Citrónová šťáva nalačno čistí střeva a detoxikuje organismus. Budete se cítit zdravě a svěže.

Česnek pro boj proti infekcím

Česnek je při správném užívání mimořádně účinný v boji proti různým infekcím. Sice vám v ústech nadělá pěknou paseku a těžko se jeho zápachu zbavuje, ale jeho účinky na tělo jsou skutečně blahodárné. Tato superpotravina proti stárnutí je díky svým fungicidním a baktericidním vlastnostem jedním z nejlepších přírodních antibiotik. Také vyrovnává hladinu cholesterolu, zlepšuje krevní oběh, snižuje vysoký krevní tlak a také riziko některých druhů rakoviny.

Fotografie: Pixabay

Další potraviny po zdraví a mladistvý vzhled

Kromě výše zmíněných existuje celá řada dalších produktů a potravin, které je rozumné zahrnout do svého jídelníčku a pravidelně je konzumovat. Patří mezi ně následující:

  • Hořká čokoláda
  • Olivový olej
  • Rajčata
  • Tučné ryby
  • Kurkuma

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]