Ovocné a zeleninové šťávy pro podporu imunity

obrázek: pixabay.com

Výroba šťávy, smoothie a výživných nápojů je jedním z chutnějších způsobů, jak zůstat zdravý. Přinášíme vám několik tipů na tyto zdravé doplňky našeho jídelníčku, které nás nejen osvěží, ale také podpoří naši imunitu a přirozenou obranyschopnost našeho těla.

Jablko, mrkev a pomeranč

Mrkev, jablka a pomeranč jsou vítěznou kombinací, která pomáhá tělo chránit a bojovat s infekcemi. Tato směs obsahuje vitamíny A, B6 a C, draslík a kyselinu listovou.

Domácí rajčatová šťáva

Rajčata jsou bohatá, krom jiného, na kyselinu listovou, která pomáhá snižovat riziko vzniku celé řady infekcí. Kromě toho v nich nalezneme vitamíny A a C, železo a foláty.

Řepa, mrkev, zázvor a kurkuma

Tento posilující nápoj vytvořený ze čtyřech druhů kořenové zeleniny podpoří naši imunitu a pomůže snížit zánět v těle, který velmi často bývá odpovědí na infekci. Obsahuje vitamíny A, C a E, železo a vápník.

Jahoda a mango

Tento skvělý ovocný koktejl dodá našemu tělu vitamíny A, C a E, železo a foláty. Vitamín E má velké přínosy v podpoře imunity zejména u starších osob.

Jahoda, kiwi a máta

Jahody a kiwi jsou další alternativou pro přípravu zdravého nápoje, který podpoří naši imunitu. Pokud chceme výživnější alternativu, můžeme přidat trochu řeckého jogurt, který obsahuje probiotika. Ta pomáhají buňkám v našem těle udržovat antimikrobiální bariéru. Celá směs dodá našemu tělu vitamíny A, B6 a C, hořčík, zinek a folát.

Pomeranč a grapefruit

Vitamín C v této směsi obsažený má antioxidační účinky. Jeho nedostatek může vést ke špatnému hojení ran a neschopnosti našeho těla bojovat s infekcemi v těle. Směs těchto druhů tropického ovoce dodá tělu vitamíny A, B6 a C, kyselinu listovou a zinek.

Meloun

Meloun nejen podpoří náš imunitní systém, ale také pomáhá zmírnit bolesti svalů, které často bývají příznakem chřipky a to především u osob starších. Tělu dodá vitamíny A a C, hořčík a zinek.

Další články: