Ovesné smoothie, které výrazně zrychluje metabolismus. Skvělý pomocník při hubnutí

Fotografie: Depositphotos

Pochutnáte si na dobrém smoothie? Pokud ano, tak tímto receptem nejenže potěšíte své chuťové buňky, ale také zredukujete přebytečná kila.

Ovocná smoothie si během posledních let získala obrovskou popularitu, a to téměř v každé zemi na světě. Můžete je připravit prakticky jakkoliv chcete, z větší části jde o velmi zdravou svačinku, která se hodí do každé části vašeho dne. Pokud tedy chcete zhubnout, pravidelnou konzumací tohoto chutného nápoje z ovesných vloček účinně zrychlíte váš metabolismus, a spálíte tak kila navíc.

Chutné smoothie pro hubnutí

Smoothie, které si dnes připravíme, se tak trošku liší od těch ostatních. Tento nápoj je totiž účinným pomocníkem v boji proti obezitě a nadváze, ovšem je natolik dobrý, že vám bude připadat, jako byste si dopřávali chutný dezert. Všechny obsažené potraviny mají samozřejmě svou funkci – káva redukuje tuk, vločky pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi, a díky ostatním přísadám se budete po konzumaci tohoto smoothie cítit zasycení. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 čajová lžička instantní kávy
  • 1 ks banánu
  • Šálek nízkotučného mléka
  • Šálek obyčejné vody
  • Půl čajové lžičky skořice
  • Půl šálku ovesných vloček

Postup pro přípravu:

  • Nejprve si oloupejte banán a nakrájejte ho na kolečka. Ovesné vločky zalijte vodou a nechte je pět minut odstát, přičemž přebytečnou vodu posléze slijte.
  • Všechny ingredience nyní vložte do mixéru a rozmixujte je, dokud vám nevznikne tmavá homogenní tekutina.
Fotografie: Freepik

A máte hotovo! Pijte tento nápoj každé ráno na lačný žaludek po dobu patnácti dnů, poté si od něj nejméně dva dny odpočiňte, a můžete pokračovat. Dobrou chuť!

Fotografie: Freepik

Výhod, které tento jedinečný nápoj přináší, je nespočet. Má například velmi silný antioxidační účinek, který posiluje imunitní systém. Především zrychluje lidský metabolismus, díky čemuž vám pomůže zhubnout, a navíc obsažená vláknina působí skvěle proti zažívacím potížím. Ovesné vločky pomáhají transportovat odpad z těla, a chrání ho tak před různými nemocemi. Nyní si těchto výhod můžete užívat i vy.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]