Toxiny přiznávají svoji přítomnost pomocí jasných známek. Patří mezi ně i nevolnost a průjem

Fotografie: Depositphotos

Nahromadění toxinů v těle může mít vážný dopad na vaše zdraví. Problém se často může projevit křečemi v břiše, průjmem a dalšími příznaky.

Toxiny v těle mohou napáchat mnoho škody. Do těla se mohou dostat mimo jiné buď přímo z potravy, nebo je začnou produkovat nebezpečné bakterie, které byly v jídle přítomny. Pokud tedy na sobě rozpoznáte typické příznaky, měli byste dle lékařky Amy Richter co nejdříve změnit své stravovací návyky. V opačném případě je možné, že se dostanete do velkých problémů.

Bolesti a křeče břicha

Mezi nejčastějšími příznaky nahromadění toxinů v těle je bolest břicha a případné křeče. To především proto, že škodlivé sloučeniny dráždí žaludeční sliznici, což následně vede k nepříjemným potížím s trávicím traktem, což ovlivňuje vaši každodenní energii. Pokud se tedy s těmito příznaky potýkáte již delší dobu a čím dál více se zhoršují, raději vyhledejte odbornou pomoc.

Silný průjem

Stejně jako bolesti a křeče břicha se může objevit řídká stolice, a to třikrát nebo vícekrát za 24 hodin. Obvykle ji dle lékaře Jareda Meachama doprovází pocit nadýmání a plynatosti, které znemožňují každodenní život jedince a nutí ho neustále odcházet na toaletu. Pozor, že tento stav může způsobit dehydrataci organismu a vést k dalším problémům, jako jsou migrény a psychologické problémy.

Tato rychlá finta zbaví vaše střeva 98 % toxinů. Jednoduchou očistu doporučují vysloužilí lékaři

Bolesti hlavy

Pokud vás neustále bolí hlava a již nic vám nepomáhá, možná jsou na vině právě nahromaděné toxiny ve vašem organismu, uvádí dále Amy Richter. Ty totiž mohu přispívat k dehydrataci a způsobovat únavu, což se následně odrazí na vašem celkovém zdraví a psychické pohodě. Kromě bolestí hlavy se mohou v některých případech dostavit také nekončící migrény – o rozdílech mezi chronickou a epizodickou migrénou jsme na ZdravémStravování už psali.

muž a počítač
Fotografie: Pexels

Zvracení a nevolnost

Zvracení je i dle souhrnné studie v International Journal of Medical Sciences přirozená reakce na nahromaděné toxiny ve střevech nebo otravu jídlem, ke které dochází právě v momentě, kdy jich je příliš. V některých případech se pak může objevit také nechuť k jídlu, která nutí jedince pít pouze tekutiny a následně způsobuje ztrátu hmotnosti. Jestliže je zvracení tak silné, že neudržíte ani tekutiny, je nutné vyhledat lékařskou pomoc a vyhnout se tak celkové dehydrataci.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]