Objevte tajemství krásného vzhledu japonských žen. Stačí dodržovat základní principy péče, kterou používají

Fotografie: Freepik

Chizu Saeki je japonská kosmetička, která se stala celebritou v roce 2004 po vydání knihy „The Japanese Revolution in Skin Care“. Právě v ní vysvětlila základní principy péče o pleť, které mají zajistit, aby byla dlouho mladistvá, svěží a krásná.

Ženy po celém světě potvrzují, že její metody skutečně fungují a jsou díky nim krásnější. Vyzkoušejte tajemství japonské krásy i vy.

Chizu věří, že pokožka může vypadat perfektně v každém věku. A dokazuje to svým vlastním příkladem – je jí už 76 let a na první pohled byste to do ní určitě neřekli.

Jak se správně starat o pokožku

Ženská koupelna je často přeplněná krémy a séry, která jsou ale úplně zbytečná. Neustálé měnění kosmetiky pleť spíše zatěžuje a nedovoluje jí využívat své přirozené schopnosti regenerace. Pokožka nemůže normalizovat metabolismus v buňkách a ztrácí schopnost produkovat vlastní kyselinu hyaluronovou.

Japonská kosmetička tedy radí nepoužívat všechny dostupné produkty, ale zvolit si minimum, které pokožka skutečně potřebuje. Zahrnuje produkty, které čistí, tonizují a vyživují. Zbytek kosmetiky je nadbytečný.

Fotografie: Freepik

Masáž pokožky

Vzhledem k tomu, že předchozí odstavec vylučuje využívání prostředků proti stárnutí, navrhuje Chizu namísto nich masáž obličeje. Právě ta dokáže pokožku spolehlivě omladit – víte-li, jak ji správně provádět.

Začněte pod nosem. Kůži mezi rtem a nosem uchopte mezi ukazovákem a palcem a jemně ji sevřete. Dále pokračujte na čele. Prsty obou rukou lehce sevřete kůži na čele uprostřed. Pomalu ji protahujte a prsty pohybujte směrem ke spánkům.

Jednu ruku položte na spánek a druhou kolmo táhněte směrem do středu čela. Zatlačte prsty na kůži kolem úst a pohybujte se zdola nahoru. Pomocí palců masírujte oblast za ušními lalůčky. Díky této masážní technice prokrvíte celou pokožku obličeje a zároveň podpoříte lymfatickou výměnu.

Látkové masky

Dalším hitem se díky knize staly látkové masky. Ve své knize Chizu popsala recept na domácí látkové masky, podle kterých začali výrobci korejské (a nejen té) kosmetiky masově vyrábět podobné.

Zakoupené masky však nemohou být lepší než masky vlastní výroby. Látkové masky jsou tak efektivní především kvůli tomu, že se z pleti rychle neodpařují. To znamená, že pokožka dostane více živin a udrží si vlhkost.

Jak postupovat?

Nachystejte si bavlněné kousky látky, které se vám budou snadno přikládat na obličej. Ty poté namočte do zvolené tekutiny dle výsledku, kterého chcete dosáhnout. Chizu doporučuje zejména tyto:

  • Odvar ze šalvěje, heřmánku nebo měsíčku. Zajistí vám odstranění podráždění, lehkou výživu a hydrataci.
  • Okurková šťáva. Výsledkem je tonizace a zvlhčení pokožky.
  • Chlazený zelený čaj. Tuto masku lze aplikovat i na zavřené oči. Nechte ji působit 3 až 10 minut. Výsledkem je odstranění otoků a zarudnutí.
Fotografie: Freepik

Správná výživa

Za krásou pokožky nestojí jen vzorná péče zvenku, ale také zevnitř. Ta zahrnuje především vhodnou stravu. Toto téma je velmi obsáhlé, ale lze doporučit alespoň několik zásad, které je vhodné dodržovat.

  • Je dobré vypít nejméně 1,5 litru vody denně.
  • Po 30. roku věku se vyplatí nahradit maso mořskými plody.
  • Jezte spíše častěji a menší porce.
  • Zahrňte do své stravy více ovoce a zeleniny.
  • Nezapomínejte na fermentované mléčné výrobky a mořské řasy – ty se vyplatí jíst každý den.

Pravidelně pokožku kontrolujte

Pravidelným sledováním stavu pokožky budete vědět, jakým směrem postupovat ke zlepšení vzhledu a zdraví vaší pleti. Sledujte především její hydrataci. Zda je pokožka správně hydratovaná poznáte nejsnáze tak, že dlaně přitlačíte na tváře. Poté pohybujte dlaněmi opatrně směrem dolů. Pokud se pokožka pohybuje společně rukama a dlaně jsou na ni mírně přilepené, je pokožka dostatečně zvlhčena. Pokud ne, zaměřte se na zvlhčující masky a pijte více vody.