Pravidelnou konzumací proti každodenním zdravotním problém

Fotografie: Leslie Seaton / Creative Commons / Attribution 2.0

Celer nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ho zařadit do svého jídelníčku a brzy na sobě poznáte zajímavé změny.

Celer je velmi užitečná zelenina, která nabízí nespočet zajímavých zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Kromě toho, že působí protizánětlivě, chrání tělo před rakovinou a poskytuje tělu řadu užitečných živin, ho také můžete velmi snadno zařadit do svého pravidelného jídelníčku. Skvěle se dle serveru Healthline hodí například do polévek a je také dokonalou přílohou ke každému masu (kombinovat ho můžete například i s ostatní zeleninou).

Celer a jeho nejzajímavější zdravotní přínosy

Na celeru je nejlepší to, že každá jeho část poskytuje skvělé živiny. Jakmile ho tedy zařadíte do svého jídelníčku, můžete se těšit dostatek vitamínů B6, C, A, K, kyseliny listové, vápníku a vlákniny. Rovněž také obsahuje nespočet antioxidantů, které podporují funkce orgánů a čistí krev od nahromaděných toxinů. Pokud ho zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, pomůže vám tedy s řadou nepříjemných problémů. Skvěle se osvědčil například při léčbě:

  • onemocnění jater a ledvin
  • artritidě
  • syndromu dráždivého tračníku
  • kožních chorob
  • infekcí močových cest

Velmi dobře se pak osvědčil také při vysokém krevním tlaku, neboť některé z jeho složek poskytují antihypertenzivní účinek. Díky tomu snižuje riziko srdečních chorob a dalších nebezpečných problémů, včetně mozkové mrtvice či krevních sraženin. Celer je navíc ideální jídlo pro čištění jater, která dle lékařky Natalie Butler rovněž chrání před poškozením (stejně jako ledviny a další důležité orgány).

Tohle se stane s vaším tělem, pokud začnete pravidelně konzumovat blahodárný zázvor

Už žádné nadýmání a pomoc při trávení

Diuretické účinky této úžasné zeleniny jsou také spojovány s řadou příznivých účinků na trávení, a to především co se týče podpory trávicích funkcí a ochrany trávicího traktu před nebezpečnými nemocemi, včetně rakoviny. Rovněž si dokáže skvěle poradit i s nadýmáním, plynatostí či například zmírní bolesti spojené s žaludečními vředy. Na Zdravém Stravování jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech fialových brambor.

nadýmání, plynatost, bolet břicha

Podle některých odborníků pak může toto účinné přírodní léčivo podpořit také růst vašich vlasů a nehtů, ovšem stále je zapotřebí provést studie, které by to dokázaly potvrdit. Proto neváhejte a zařaďte jej do svého jídelníčku, vaše tělo to rozhodně ocení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]