Celerový zlatý grál snahy o hubnutí: V kombinaci s citrónem i vyčistí tělo od toxinů

Fotografie: Leslie Seaton / Creative Commons / Attribution 2.0

Celerový nápoj s citrónovou šťávou je ideálním prostředkem, jak podpořit snahu zhubnout. Pokud vás trápí přebytečná kila navíc, připravte si tento drink pro každodenní užívání.

Lidé žijící s obezitou mají vyšší pravděpodobnost vzniku řady závažných zdravotních problémů. Tyto zdravotní problémy postihují téměř každou část těla, včetně mozku, cév, srdce, jater, žlučníku, kostí i kloubů. Obezita je skutečnou příčinou mnoha onemocnění, kterým lze předejít udržováním optimální tělesné hmotnosti a dodržováním zdravého životního stylu, říká doktorka Angela M. Bell.

Jaké oblasti obezita ohrožuje

Obezita ovlivňuje různé oblasti vašeho těla. Proto je natolik důležité dodržovat zdravý životní styl a udržovat optimální váhu. Co všechno může nadváha a obezita ohrozit:

  • nervový a dýchací systém
  • zažívací ústrojí
  • srdce
  • endokrinní a rozmnožovací systém
  • kosterní a svalový systém
  • pokožku
  • duševní zdraví

Obezita je také spojována se zvýšeným rizikem mnoha různých typů rakoviny.

Celerový nápoj s citrónem pro redukci hmotnosti

Kromě vyvážené stravy, pravidelné fyzické aktivity a kvalitního spánku můžete k redukci váhy připojit i některé zaručené domácí recepty, které vám pomohou se snížením tělesné hmotnosti. Jednoduchá směs 2 ingrediencí dokáže ve vašem těle nadělat zdravou neplechu. Nejenže vám pomůže udržet si vyrýsovanou postavu, ale také vyplaví vše, co ve vašem těle být nemá.

Fotografie: Annatsach / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Co budete potřebovat:

  • 1 velký celer
  • 6 citrónů
  • 2 l vody

Příprava:

Citróny i celer omyjte pod vodou. Celer oloupejte a nastrouhejte, z citrónů vymačkejte šťávu a nastrouhejte kůru. Celer a citrónovou kůru vhoďte do hrnce a zalijte vodou. Vše promíchejte a vařte na mírném ohni asi 20 minut. Vypněte a nechte 6 hodin chladnout. Po uplynutí této doby přidejte šťávu z vymačkaných citrónů. Opět promíchejte a směs přeceďte přes síto nebo gázu. Nalijte do skleněných lahví a skladujte v lednici. Pijte šálek směsi před jídlem 3x denně po dobu 2 týdnů.

Účinky celeru a citrónu

Celer a citróny v kombinaci s vodou vytváří směs, která pomáhá při hubnutí, čistí tělo od toxinů a tukových usazenin v cévách, zrychluje metabolismus a obnovuje acidobazickou rovnováhu.

Zdroj: Healthline, Moje Gotowanie

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]