Snídaně, které pomohou k vysněné postavě. Jedná se o jídla, která každý moc dobře zná

Fotografie: Depositphotos

Kvalitní snídaně je základ úspěšného dne. Pokud ovšem chcete zhubnout, měli byste věnovat zvláštní pozornost tomu, které potraviny po ránu zvolíte.

Pokud chcete shazovat přebytečná kila efektivně a zajistit si dostatečný přísun energie do každého dne, měli byste začít u své snídaně. Je totiž důležité, abyste vybírali správné potraviny s bohatým množstvím základních prvků, jako jsou bílkoviny, zdravé tuky, sacharidy a především také vláknina. Bez nich se totiž zdravé tělo neobejde, a navíc vám pomohou udržet dlouhodobý pocit sytosti během dopoledních hodin. Níže se proto můžete seznámit s těmi nejlepšími snídaněmi pro ploché břicho a úspěšný start dne. Více prozradila lékařka Rachael Link.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou tou nejlepší možností pro zdravou a vydatnou snídani. Obsahují totiž dostatek vlákniny, která vám zajistí dostatečný pocit sytosti, zdravých sacharidů a bílkovin. Pokud si je chcete co nejvíce vychutnat, večer je zalijte mlékem a nechte je přes noc v ledničce. Ráno z nich bude velmi chutná kaše, již si následně můžete dochutit podle svých představ – například medem, skořicí, ořechy a jakýmkoliv ovocem.

Ovesné mléko a chia semínka

Ovesné mléko s chia semínky je další snídaňová pochoutka, která na vás bude čekat v lednici, až se probudíte. Večer před psaním si připravte šálek ovesného mléka, do něj přidejte 3 polévkové lžíce chia semínek a směs nechte přes noc v chladu. Tento lahodný pokrm dodá vašemu tělo dostatečné množství zdravých tuků, bílkovin, vlákniny, a navíc bude chutnat naprosto skvěle.

Klasická vajíčka

Mezi ty nejlepší snídaně pro zdravé a štíhlé tělo patří samozřejmě také vajíčka. Ta jsou obecně velmi prospěšná, a to jak pro zdraví vašeho těla, tak i mozku. Připravit si je můžete na jakýkoliv způsob, ovšem snažte se nepoužívat příliš mnoho soli a oleje. Abyste po ránu získali také dostatek sacharidů, konzumujte je s žitným chlebem nebo jiným zdravým pečivem.

Fotografie: Pixabay

Ovesné palačinky

Palačinky vždy nemusí být nezdravou pochoutkou plnou cukru a oleje. Pro tuto variantu vám budou stačit dvě vajíčka, jeden banán, hrst ovesných vloček a troška skořice. Všechny tyto ingredience vyšlehejte do hladka a poté směs s několika kapkami oleje osmažte na pánvi. Abyste je dochutili, můžete na ně přidat ovoce nebo arašídové máslo. Dodají vám dostatek energie, bílkovin, sacharidů, vlákniny – a hlavně chutnají naprosto skvěle.

Toast s avokádem, rajčetem a vejcem

Pokud si snídani opravdu rádi vychutnáváte a máte na její přípravu dostatek času, připravte si chutný toast. Budete potřebovat celozrnný chléb, na ten přidejte půlku nakrájeného avokáda, několik plátků rajčat a natvrdo uvařené vejce. Pro ještě lepší chuť můžete nakonec přiložit také několik plátků kvalitní šunky.

Fotografie: Pexels

Jogurt s ovocem

Pokud máte rádi mléčné výrobky, dopřejte si po ránu kvalitní řecký jogurt. Ten obsahuje hojné množství bílkovin, zdravých sacharidů a také je to skvělý zdroj vápníku. Pro jeho dochucení můžete zvolit med a skořici a abyste si tuto lahodnou snídani co nejvíce vychutnali, nakrájejte si do něj své oblíbené ovoce (nejlépe však chutná s brusinkami).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]