Nejlepší postup na uvaření vejce natvrdo a dva recepty na vaječnou snídani

obrázek:pixabay.com

Vařené vejce natvrdo je hvězdné jídlo k snídani, které můžete jíst po celý rok. Taková jednoduchá věc, je stále pro některé lidi nesnadná. Toto je námi vyzkoušená metoda, díky níž neselžete a výsledky budete mít jen dokonalé, žádné speciální vybavení nepotřebujete.

1. Krok – vaření

První chyba je, že lidi používají malé hrnce. K vaření vejce potřebujete větší hrnec, aby voda mohla volně proudit kolem vajec. Nejprve postavte velký hrnec s vodou na varnou plochu, jakmile se voda vaří, vložte pomocí polévkové lžíce či větší lžíce, vejce do vody. Snižte teplotu pod hrncem, aby voda jen jemně bublala okolo vajec a nastavte minutku na 12 minut.

2. Krok – chlazení

Po uplynutí 12 minut sundejte hrnec z varné plochy a slijte horkou vodu, umístěte hrnec do dřezu a pusťte na vajíčka studenou vodu, dokud není skořápka na dotek studená. Ano to je to nejdůležitější.

Po této metodě, již nikdy nebudete mít nedovařené vejce a hlavně se vajíčka snadno loupou. Zkuste to a uvidíte sami.

Nyní pro vás máme dva tipy na recepty, které můžete využít ke snídani:

1. Křupavé vaječné tousty s kari a avokádem

Ingredience
5 lžic olivového oleje
2 vejce
2 tousty
½ čajové lžičky kari koření
1 avokádo
2 čajové lžičky limetkové šťávy
1/8 čajové lžičky soli
Nadrobno nasekaný koriandr

Postup
Rozehřejte si pánev, dejte na toasty kari a opékejte je na sucho na pávi. Pak potřete toasty dvěmi lžícemi olivového oleje a položte je na talíř. Poté do pánve vlejte olivový olej a rozehřejte. Jednotlivá vejce vyklepněte do hrnečku (každé vejce do svého hrnečku) a vlejte je na rozpálenou pánev. Při smažení vejce osolte, jakmile budou kraje do zlatova a žloutek dle vašich představ (někdo má raději zcela propečená někdo naopak lehce tekoucí žloutek), pak vejce vyndejte z pánve.

Připravte si v průběhu smažení avokádovou pastu – rozmělněte avokádo a přidejte do něj šťávu z limetky a osolte. Tuto avokádovou pastu namažete na toasty, pak na ně přidejte osmažené vejce a můžete podávat ke snídani. Kdo má rád koriandr, posype si vejce koriandrem.

2. Křupavý vaječný toast s bazalkovým olejem a kozím sýrem

Ingredience
½ hrnku olivového oleje, plus olej na osmažení vejce (2 lžíce)
2 vejce
2 krajíce toustového chleba
¼ hrnečku s čerstvou bazalkou, najemno nakrájenou
Rukola
Čerstvý kozí sýr

Postup
Rozehřejte si pánev a na sucho opékejte toasty. Poté do pánve vlejte olivový olej a rozehřejte. Jednotlivá vejce vyklepněte do hrnečku (každé vejce do svého hrnečku) a vlejte je na rozpálenou pánev. Při smažení vejce osolte, jakmile budou kraje do zlatova a žloutek dle vašich představ (někdo má raději zcela propečené někdo naopak lehce tekoucí žloutek), pak vejce vyndejte z pánve.

V mixéru rozmixujte ½ šálku olivového oleje s bazalkou. Na každý toast dejte rukolu, rozmělněte kozí sýr a vejce. Takto hotové toasty přelijte bazalkovým olejem, poté podávejte.