Nejlepší cvičení na spalování kalorií zvládnete i bez posilovny

Chcete zhubnout? Potom je třeba zaměřit se na spalování kalorií. To pomůže iniciovat správné cvičení. Vybrali jsme deset nejlepších, na kterých je pozitivní i v tom, že řadu variant můžete klidně zvládnout i u vás doma, bez návštěvy posiloven nebo tělocvičen. Podívejte se, o jaké se jedná.

Skákání přes švihadlo

Vypadá to jako jednoduché cvičení, ale po několika minutách toho budete mít dost. To jenom potvrzuje, že na spalování kategorií není v tomto směru lepšího cvičení, než je toto. Spálit se dá přes 700 kalorií za hodinu.

Běh do kopce

Běh je obecně velmi doporučován. Pokud chcete spálit co možná nejvíce, tak doporučujeme běhat do kopce. A top sprintem. Dokážete spálit až 946 kalorií za hodinu, což je skvělá hodnota.

Kickbox

I pokud nejste milovníkem nebo milovnicí bojového umění, tak tento sport vyzkoušejte. Pro spalování kalorií není nic lepšího, jelikož za hodinu aktivity spálíte klidně i přes 850 kalorií.

Cyklistika

Ne žádná vyjížďka za poznáním krás okolí, ale svižnější tempo na trase, na které nechybí ani několik kopců. Pokud takto pojedete alespoň hodinu, povede to k tomu, že se vám povede spálit i 800 kalorií za hodinu.

Běhání

Když chcete trénovat pravidelně, je běh po rovině skvělou volbou. Roli zde hraje hlavně intenzita, od čehož se odvíjí to, kolik spálíte. Dá se však bez problémů dosáhnout eliminace 566–839 kalorií za hodinu.

Veslovací trenažér

Nemusíte nutně na vodu, abyste si vyzkoušeli veslování. Stačí trenažér, který je buď v posilovně, nebo ho můžete mít také doma. Pokud to nebudete flákat, tak dosáhnete toho, že se dá spálit i 481–713 kalorií za hodinu.

Chůze do schodů

I tímto způsobem se dá pomoci ve spalování kalorií. A čím větší tempo to bude, tím lépe dokážete tukové zásoby eliminovat. Potvrdí vám to fakt, že se dá spálit i 452–670 kalorií za hodinu, a to pokud budete dodržovat rychlost kolem 77 schodů zas minutu.

Cvičení s kettlebel

Možností, jaké cviky vykonávat, je celá řada. Pokud některé z nich zvolíte, po chvíli pocítíte, jak se vám zrychluje tep a jak se začínáte potit. A to je velmi dobře, jelikož začínáte také spalovat kalorie. I tato jednoduchá pomůcka je skvělá pro vaše kardio.

Fotografie: Pixabay, Getty Images

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]