Močový měchýř své problémy přizná pomocí jasných signálů. Patří mezi ně i časté močení a bolesti

Fotografie: Depositphotos

Problémy s močovým měchýřem se mohou nepříjemně odrazit do vašeho každodenního života. Pokud rozpoznáte příznaky, raději vyhledejte lékaře.

Močový měchýř je nedílnou součástí lidského organismu a potenciální problémy s ním spojené mohou vést k řadě nepříjemných příznaků. Proto pokud je rozpoznáte i na sobě, měli byste se co nejdříve obrátit na svého lékaře, aby vám tento problém pomohl vyřešit. V opačném případě se můžete potýkat s řadou nebezpečným dopadů, jako je selhání orgánu nebo infekce celého těla, říká doktorka Judith Marcin.

Příznaky problémů s močovým měchýřem

Potíže s močovým měchýřem mohou být velmi nepříjemné a často vedou k narušení každodenního života pacientů, z čehož plynou další problémy (zejména co se týče horšího spánku). Proto pokud rozpoznáte jejich typické příznaky, raději se co nejdříve poraďte s odborníkem, abyste mohli včas zahájit léčbu. Mezi jejich nejčastější známky patří:

  • Pocit naléhavosti na močení, často i při minimálním naplnění močového měchýře.
  • Neschopnost kontrolovat močení, což může vést ke svévolnému úniků moči.
  • Nutkání jít močit několikrát během noci, což může mimo jiné výrazně narušit váš spánek.
  • Pocit, že jste během močení kompletně nevyprázdnily svůj močový měchýř.
  • Bolest nebo silné pálení při močení.

  • Je pro vás obtížné zahájit močení nebo při něm máte příliš slabý proud.
  • Přítomnost krve v moči, která může vypovídat o řadě nebezpečných onemocnění, včetně rakoviny nebo závažné infekce močového měchýře.

  • Bolest nebo tlak v dolní části břicha nebo v oblasti kříže, jež může vystřelovat do ostatních částí těla.
  • Časté močení, ale v malém množství.
  • Změny v pravidelnosti močení, jako je častější nutkání jít močit na veřejnosti nebo naopak snížená frekvence močení v pohodlí domova.

Zdraví ledvin je náchylné na časté zlozvyky, mezi které patří například i nadměrný příjem soli

toaleta potřeba
Fotografie: Freepik

Pokud se potýkáte s těmito příznaky, raději se co nejdříve poraďte se svým praktickým lékařem, aby vám pomohl diagnostikovat problém a poté zahájit vhodnou léčbu. Potíže s močovým měchýřem mohou být způsobeny různými faktory, včetně závažné infekce, močových kamenů, zánětu, neurologických problémů nebo také svalových dysfunkcí, a proto byste je nikdy neměli ignorovat.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]