Časté noční buzení se může zdát neškodné. Opak je ale pravdou, může naznačovat zdravotní problémy

Fotografie: Depositphotos

Spánek je důležitý noční proces, který je potřebný pro regeneraci našeho těla. Často se ale v noci probudíme a nemůžeme usnout. Víme, jaký k tomu má naše tělo důvod.

Během noci se nám může několikrát stát, že se vzbudíme. Může nás vyrušit neznámý zvuk, nebo potřeba na toaletu. K buzení ale může docházet i bez důvodu. To může být následováno dlouhými minutami pokusů o usnutí, které často jsou úspěšné až po hodině. Následkem toho je, že se ráno probudíme nevyspalí a unavení. Tento stav se může opakovat. Naše tělo nám tím něco naznačuje.

Z jakého důvodu se nejčastěji probouzíme

Pokud jsme si někdy pročítali alespoň základy tradiční čínské medicíny, tak jistě víme, že v našem těle existují určité meridiány. Ty úzce souvisí nejen s časem, ale také s tím, jaký tělesný orgán je právě v největší aktivitě. Časový systém těchto energetických toků je rozdělen na 12 částí, z nichž každá odpovídá jednomu orgánu. Probuzení ze spánku nám může naznačovat problém právě s tím orgánem, jemuž odpovídá časový údaj. Tělo nás může upozorňovat na onemocnění.

Fotografie: Freepik

Pokud máme problém se spánkem mezi 23:00 a 1:00, značí to problém s emocemi. Jedná se o dobu, kdy je nejvíce aktivní žlučník, který je úzce propojen s emoční frustrací. Během dne bychom měli začít provozovat uklidňující cvičení, například jógu a snažit se přijít na to, komu jsme vnitřně neodpustili jeho pochybení. Buzení mezi 1:00 a 3:00 je spojeno s aktivitou jater a značí velký hněv. Abychom podpořili spánek, je dobré před spaním pít studenou vodu a během dne si dopřát meditaci.

Co je potřeba pro kvalitní spánek

Problém se spaním v časovém období od 3:00 do 5:00 je spojen se zásahem Vyšší moci. Toto období má souvislost s pocitem smutku a traduje se, že s námi Vyšší síla chce navázat spojení. Pro kvalitnější spánek se doporučuje pravidelně cvičit hluboké dýchání. Pomoci ale může také modlení. Pokud se probouzíme mezi 5:00 a 7:00 hodinou, je velmi pravděpodobné, že se v našem těle vyskytují emoční bloky. Tento časový úsek je spojen s tlustým střevem a na opětovné usnutí pomáhá návštěva toalety.

Fotografie: Freepik

Pro kvalitní spánek je potřeba dodržovat pár zásadních rad. Na spánek má velký vliv teplota a kvalita vzduchu v ložnici. Podle výzkumů je ideální teplota pro spánek v rozmezí od 16 do 23 ° C. Pokud je vzduch v místnosti, kde spíme, příliš horký a suchý, trpí tím naše dýchací cesty. Problém nám může také působit nepohodlná matrace. Je potřeba vybírat matraci s anatomickými vlastnostmi. Pro správnou produkci hormonu, který je zodpovědný za kvalitní spánek je potřeba, aby v místnosti kde spíme, byla úplná tma.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]