Zánět zmizí bez chemie a bez bolestí. Mezi přírodní doplňky stravy patří zázvor nebo rybí olej

Fotografie: Depositphotos

Abyste se zbavili zánětu, nemusíte nutně užívat drahá chemická léčiva. Skvěle vám dokážou pomoci tyto doplňky stravy, které stačí přidat do svého jídelníčku.

Chronický zánět je nebezpečný problém, který zvyšuje riziko mnoha zdravotních problémů, jako jsou například cukrovka 2. typu a srdeční choroby. Existují určité doplňky stravy, jež pomáhají mu předcházet, nebo ho dokonce léčit. Stačí je proto zařadit do svého pravidelného jídelníčku a problémy budou brzy pryč – samozřejmě však musíte brát v potaz také svůj celkový životní styl, říká doktorka Sade Meeks.

Kurkumin

Kurkumin je sloučenina z koření kurkumy, které se běžně používá v indické kuchyni a je známé svým jasně žlutým odstínem. Zvýšený přísun této složky může mimo jiné pomáhat snižovat zánět u cukrovky, srdečních onemocnění, zánětlivých střevních onemocnění, a dokonce i rakoviny – zdravotních přínosů však nabízí více, a proto by neměl chybět ve vašem jídelníčku.

Rybí olej

Doplňky stravy s rybím olejem obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro dobré zdraví životně důležité – pomohou vám zejména snížit zánět spojený s cukrovkou, srdečními chorobami a dalšími onemocněními. Stejně tak je zvýšený příjem těchto složek spojován s lepší pamětí a koncentrací, nižším rizikem kardiovaskulárních problémů a lepším růstem svalů.

Zázvor

Kořen zázvoru má využití i v bylinné medicíně, a to například jako domácí prostředek k léčbě zažívacích potíží a nevolnosti, včetně ranní nevolnosti v těhotenství. Tato rostlina však také obsahuje dvě silné složky, gingerol a zingeron, které pomáhají snižovat zánět související s několika zdravotními potížemi, včetně cukrovky 2. typu.

Synergie kurkumy a mléka vytvoří horký nápoj plný přínosů. Podpoří klouby, imunitu i trávení

Spirulina

Spirulina je druh modrozelené řasy se silnými antioxidačními účinky. Její zvýšený přísun snižuje záněty, podporuje zdravé stárnutí a posiluje imunitní systém – stejně tak vyšlo najevo, že zlepšuje imunitní funkce a výrazně snižuje riziko vzniku anémie. Její přísun navíc není spojován s žádnými vedlejšími účinky.

dva kořeny zázvoru
Fotografie: Pixabay

Resveratrol

Resveratrol je antioxidant, který se nachází v hroznech, borůvkách a dalším ovoci s fialovou slupkou – stejně tak ho můžete získat z hořké čokolády a arašídů. Jeho přísun se osvědčil zejména u lidí s chronickými onemocněními, jako jsou onemocnění jater, obezita a ulcerózní kolitida.

Zdroj: Healthline, NCBI

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]