Tipy na zdravé svačinky pro školáky

Zatímco některé děti musíme v jídle hlídat, protože platí za malé Otesánky, jiné do jídla musíme nutit. Tak či onak je důležité, aby svačinky pro děti byly zdravé a chutné. Pokud se vás týká druhý případ, kdy musíte spíš dítě do jídla tlačit, zkuste to zajímavými tvary a barevností. Jídlo se jí i očima.

Dáte-li dítěti na svačinku rajče, které běžně rozkrojíte, asi se na něj dítko nevrhne s chutí. Kdežto kytička z rajčete už bude lákat k ochutnání. Naučit dítě svačit (zvlášť dopolední svačinky) je důležité. Pomůže to lepšímu soustředění. Svačinka malého školáka by měla být vyvážená. A pamatujte, že čím chutnější svačina, tím větší šance, že ji dítě sní a nepřinese zpátky domů.

Sendvičová kytička

Obyčejný sendvič nebude pro dítě tak velké lákadlo, jako sendvič, který vykrojíte do tvaru kytičky. Cukrářská vykrajovátka nevyužijete pouze o svátcích, ale i při běžném chystání svačinek dětem do školy. Samozřejmě použijte celozrnné pečivo. Mezi chleby lze vložit třeba vajíčko a přidejte i zajímavě nakrájenou zeleninu.

Barevná kaše

Pokud je vaše dítko mlsné a má rádo sladké, můžete připravit dítěti do školy i studenou ovesnou kaši, kterou budete do mističky či skleničky vrstvit postupně a prokládat barevným ovocem. Na plátky pokrájené jahody, borůvky, banán, kiwi. U velkých mlsounů můžete přidat trošku strouhané hořké čokolády.

Tortilla pro mlsné jazýčky

Kdo by neměl rád tortillu. Jejich příprava je snadná, rychlá a navíc chutná. Náplň můžete libovolně střídat. Pomazánku z tvarohu, krůtí maso a cuketu, kuřecí maso a zeleninu, ale i sladkou a přitom zdravou tortillu. Stačí ji namazat domácí marmeládou či oříškovým máslem a položit oloupaný banán – zamotat a máte hotovo. Místo banánu lze dát i jiné ovoce, které děti mají rády.

Domácí křupavé vafle

Vafle jsou rovněž velmi oblíbené jak u dospělých, tak dětí. Připravit se dají na slaný i sladký způsob. Upéci je můžete den předem v troubě anebo ráno za pomocí vaflovače. K nim pak už přidáte podle toho, zda jde o slanou či sladkou verzi ovoce nebo zeleninu. Formy na vafle dostanete i ve tvaru kytek či srdíček.

Obrázek: pixabay.com