Nepřijatelné chyby při hubnutí, kterým byste se měli vyhnout, jinak hrozí, že nikdy nezhubnete

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, je důležité, abyste se vyhnuli klasickým chybám, který tento proces zpomalují. Zde najdete ty nejčastější z nich.

Dodržet úspěšnou dietu není zas tak těžké, jak si mnozí myslí. Člověk však musí vědět, kterým chybám by se měl vyvarovat. Ačkoliv se může zdát, že jde pouze o snižování příjmu kalorií, hlavní roli hrají i jiné zásady, které jsou pro dosažení dobrých výsledků nejdůležitější. Níže jsme si proto pro vás připravili 5 nejčastějších chyb při hubnutí, kterým byste se měli snažit vždy vyvarovat. Více popsala doktorka Katherine Marengo.

Nepravidelné stravování

Dieta na hubnutí vyžaduje velké sebezapření, ovšem abyste dosáhly co nejlepších výsledků a snížili svou hmotnost co nejzdravěji, není vhodným řešením hladovění. Abyste udrželi svůj metabolismus na správné úrovni, je důležité stravovat se kvalitně a pravidelně, ale v menších dávkách. Hladovění nebo příliš malá konzumace jídla totiž naopak způsobí, že se vaše tělo bude snažit šetřit energií a začne ukládat tuk.

Nedostatečná hydratace

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují vaši pohodu, je správná hydratace organismu. Na tu byste měli dbát zejména při tréninku, kdy tělo ztrácí během pocení podstatné množství vody. Pokud ovšem chcete zhubnout, neměli byste ani v tomto případě zapomínat na konzumaci dostatku vody, a to nejméně 2-3 litry denně.

Špatná volba tréninku

Zásadním pilířem zdravého hubnutí je správný trénink. To ovšem rozhodně neznamená, abyste cvičili nad své síly. Také byste se měli vyhnout trénování každý den, protože tělo potřebuje dostatek času na regeneraci. Navíc tímto způsobem snížíte svou výkonnost a zvýšíte riziko zranění těla. Přetěžování organismu je také velmi rychlá cesta k hormonálním poruchám, chudokrevnosti, snížené imunitě nebo nespavosti.

Fotografie: Pixabay

Nedostatek spánku a odpočinku

Neefektivní hubnutí může být často důsledkem nedostatečného spánku a odpočinku. Abyste však své tělo zachovali zdravé a shazovali kila efektivně, je důležité dopřát si denně dostatek regenerace. Dostatek spánku je také důležitý pro správný chod metabolismu a udržení rovnováhy. Snažte se proto každý den naspat minimálně 7 hodin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]